20 Јануари, 2020
0.0189

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Уби бездомничка откако му побара пари

Објавено во: Свет 21 Ноември, 2019

Маж во Бразил застрела бездомничка на улица откако му побарала пари. 

Убиството се случило сред бел ден, а го регистрирале безбедносните камери.

Зилда Енрике дос Сантос Леандро (31) од Рио де Жанеиро е убиена неколку секунди откако на улица запрела маж и од него барала пари за да купи леб.

Девојката одела на сред улица и се обидела да му привлече внимание на Адербала Рамос де Кастро. Тој прво ја игнорирал, додека девојката не му се приближила, по што Кастро извадил пиштол и  ја убил.

Кастро е уапсен и се наоѓа во притвор.

Неговиот адвокат рекол дека тој се плашел дека девојката сака да го ограби.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) СЕЛО ПОСЛЕ ВУЛКАНОТ: На жителите им е забрането да се бранат

(ФОТО) СЕЛО ПОСЛЕ ВУЛКАНОТ: На жителите им е забрането да се бранат

Снежно невреме го блокираше Техеран

Снежно невреме го блокираше Техеран

НЕ Е САМО ГРЕТА: Во Давос доаѓаат и други активисти тинејџери

НЕ Е САМО ГРЕТА: Во Давос доаѓаат и други активисти тинејџери

Европски град ќе ги плати долговите на младите

Европски град ќе ги плати долговите на младите

Русите на Водици влегуваат во вода на минус 30 степени

Русите на Водици влегуваат во вода на минус 30 степени

МОЖНА Е ПОЈАВА НА СВЛЕЧИШТА: Силен потрес во Индонезија

МОЖНА Е ПОЈАВА НА СВЛЕЧИШТА: Силен потрес во Индонезија

(ФОТО+ВИДЕО) БЕЈРУТ „ГОРИ“: На улиците се повредени повеќе од 160 луѓе

(ФОТО+ВИДЕО) БЕЈРУТ „ГОРИ“: На улиците се повредени повеќе од 160 луѓе

(ФОТО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕ: Го запалија неговиот омилен ресторан во Париз

(ФОТО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕ: Го запалија неговиот омилен ресторан во Париз

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ПАРИЗ: Макрон евакуиран од театар поради демонстранти

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ПАРИЗ: Макрон евакуиран од театар поради демонстранти