22 Јуни, 2018
0.3891
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска заладување на времето

Објавено во: Македонија 13 Август, 2017

По топлите денови со 38 и 40 степени, денеска во Македонија ќе имаме посвежо време. 

Претпладне ќе има слаб локален дожд и ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец и повремено ќе се засилува. УВ зрачењето ќе биде 7, а температурите ќе се движат од 14 до 28 степени.

Во Скопје, предпладне можен е краткотраен локален дожд, а во попладневните часови ќе има намалување на облачноста.

Утринската температура ќе се спушти до 16, а највисоката дневна преку денот ќе достигне до 24 степени Целзиусови.

Во Струга температурата ќе биде 24 степени, во Охрид 24, Скопје исто 24, Битола 24, Гостивар 23, Ресен 24.

Времето од утре ќе биде стабилно и суво со постепен пораст на дневната температура, но во рамките на просекот за овој период од годината.

Можеби ќе ве интересира

НОВ ПРОТЕСТ ЗА ИМЕТО: Иванов да не го потпишува законот за ратификација на Договорот

НОВ ПРОТЕСТ ЗА ИМЕТО: Иванов да не го потпишува законот за ратификација на Договорот

Мухиќ: Ерга омнес никако не смееше да се дозволи

Мухиќ: Ерга омнес никако не смееше да се дозволи

Две лица претепале момче во автобус на ЈСП

Две лица претепале момче во автобус на ЈСП

Гужва на граница - колони возила кон Грција

Гужва на граница - колони возила кон Грција

Обид за атентат во Куманово - кој е повикан на распит?

Обид за атентат во Куманово - кој е повикан на распит?

Заев за референдумот: Не дај Боже да не успее

Заев за референдумот: Не дај Боже да не успее

Македонски и грчки тинејџери се тепале поради името?

Македонски и грчки тинејџери се тепале поради името?

Пожарот во Велес во кој изгореа три деца можно е да е подметнат?

Пожарот во Велес во кој изгореа три деца можно е да е подметнат?

Заев: Tреба да утврдиме дали референдумот ќе биде консултативен или обврзувачки

Заев: Tреба да утврдиме дали референдумот ќе биде консултативен или обврзувачки