19 Август, 2019
0.0207

Денес дожд, но и многу топло време

Објавено во: Македонија 14 Август, 2019

Денеска попладне се очекуваат дождови, на некои места поројни со грмотевици и ветер.

Според синоптичарите не очекува сончево и многу топло време.

Кон крајот на денот на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

УВ индексот ќе биде висок и ќе изнесува 9.

Дневните температури ан воздухот ист така ќе бидат високи и ќе се движат во интервал од 28 до 40 степени целзиусови.

Денес кон крајот на денот и во четврток на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Утре и  во петок температурите ќе се намалат за 5 до 8 степени.


Можеби ќе ве интересира

Како Фетаи го коментира „Рекет“

Како Фетаи го коментира „Рекет“

Изгасен пожарот кај Пинтија

Изгасен пожарот кај Пинтија

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Какво време не очекува оваа работна недела?

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Какво време не очекува оваа работна недела?

Колку градови може да ни испразни заминувањето во Германија?

Колку градови може да ни испразни заминувањето во Германија?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

СКОПЈЕ: Еден пожар ставен под контрола, друг избувнал кај Сопиште

СКОПЈЕ: Еден пожар ставен под контрола, друг избувнал кај Сопиште

Димитров се огласи за случајот „Рекет“

Димитров се огласи за случајот „Рекет“

(ФОТО) Пожар над населбата Пинтија, гори мешана шума

(ФОТО) Пожар над населбата Пинтија, гори мешана шума