13 Ноември, 2018
0.2736
    ALK 8291.04    -0.21%     BESK 9682    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 850    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5393.35    -0.32%     OHB 6727.78    0.6%     OKTA 5000    -2.21%     SBT 2529.55    -6.31%     STB 1288.66    1.68%     STBP 1250    0.62%     TETE 2416.06    1.86%     TKVS 5626    -3%     TNB 14790    -0.01%     TTK 1300    -0.83%

Xiaomi Pocophone F1 може да се купи во Македонија по намалена цена

Објавено во: Мои пари 14 Септември, 2018

Кинеската компанија Xiaomi кон крајот на август го претстави првиот смартфон од новата Pocophone серија – Pocophone F1, а новиот модел веќе може да се купи и во Македонија.

Новиот предводник на Xiaomi, Pocophone F1 во Graphite Black варијанта (6 GB RAM / 64 GB) до 17. септември или додека има количини може да се набави по акциска цена од 22.000 денари, а може да се набави преку единствениот oвластен дистрибутер Хај Комуникации, како и онлајн на www.hi.mk. Потоа ќе важи регуларната цена од 23.490 денари.

Сите детали читајте ги на усб.мк овде.

Можеби ќе ве интересира

Светлата во тунелот Демир Капија-Смоквица не се исклучени

Светлата во тунелот Демир Капија-Смоквица не се исклучени

Прекини и санирани дефекти

Прекини и санирани дефекти

Охрабрувачки пораки од неделата на студентите по медицина, насловена како “Студентите по медицина – Нашите идни лекари”

Охрабрувачки пораки од неделата на студентите по медицина, насловена како “Студентите по медицина – Нашите идни лекари”

Санирани дефекти на повеќе локации

Санирани дефекти на повеќе локации

Голема распродажба со попусти до 80 отсто во Веро центар

Голема распродажба со попусти до 80 отсто во Веро центар

(ВИДЕО) Ексклузивно: Граѓаните се подготвуваат за загадувањето

(ВИДЕО) Ексклузивно: Граѓаните се подготвуваат за загадувањето

Прекини во водоснабдувањето

Прекини во водоснабдувањето

Дефектот на Самоилова саниран

Дефектот на Самоилова саниран

III Симпозиум „Новитети во офталмологијата“

III Симпозиум „Новитети во офталмологијата“