20 Јануари, 2020
0.0153

За 4 години изгубиле цел еден град

Објавено во: Балкан 17 Мај, 2019

Повеќе од 20.000 луѓе за 4 години се откажале од босанското државјанство. 

Од ова државата заработила 10 милиони конвертибилни марки. 

20.536 луѓе се откажале од државјанство на БиХ од 2014 до 2018 година. 

Само за една година од 2014 до 2015 година, се откажале 3.500 луѓе од државјанство. 

Во последните три години се зголемил бројот на луѓе кои се откажуваат од државјанство, и во просек изнесува 4.500. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) СЦЕНИ КАКО ОД АМЕРИКАНСКИ ФИЛМ: Сведоци за ликвидацијата на црногорскиот клан во Атина

(ВИДЕО) СЦЕНИ КАКО ОД АМЕРИКАНСКИ ФИЛМ: Сведоци за ликвидацијата на црногорскиот клан во Атина

Две жени во Србија го фатија крстот за Водици

Две жени во Србија го фатија крстот за Водици

Повторно силен земјотрес во Грција

Повторно силен земјотрес во Грција

(ФОТО) ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Вучиќ подготвува сарми

(ФОТО) ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Вучиќ подготвува сарми

Измамници со лажни венчаници доаѓале до недвижности од починати луѓе

Измамници со лажни венчаници доаѓале до недвижности од починати луѓе

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Грипот „коси“ во соседството, во Грција починале седум лица

Грипот „коси“ во соседството, во Грција починале седум лица

ГРЧКИТЕ ПАРТИИ СЛОЖНИ: Веројатно ќе ја имаат првата дама претседателка на државата

ГРЧКИТЕ ПАРТИИ СЛОЖНИ: Веројатно ќе ја имаат првата дама претседателка на државата

НЕМА ЛЕБ ВО ОВАА ЗЕМЈА: Секоја година се иселуваат по 55.000 луѓе

НЕМА ЛЕБ ВО ОВАА ЗЕМЈА: Секоја година се иселуваат по 55.000 луѓе