21 Октомври, 2021
0.0409

За Битола напишете Биупла, за Чаир - Шаир: Листата за ваучери слаба за пребарувањето, но дали е поткуп во предизборие?

Објавено во: Економија 14 Август, 2021

Објавена  е целосната листа на одобрени потврди за користење на средства за организиран одмор во износ од 12.000 денари. Партијата „Твоја“ чиј лидер е професорката Мирјана Најчевска бара Државната комисија за спречувањ ена корупцијата и Јавното Обвинителство да покренат постапка за предизборен поткуп.

На крајот од летото, на само 2 дена пред новите рестриктивни мерки, во време на веќе распишани локални избори, Владата доделува финансиска помош, што претставува класичен предизборен поткуп. Целосната листа на одобрена финансиска помош можете да ја погледнете на следниот линк и да донесете заклучок сами https://www.economy.gov.mk/aa/doc/3015.  Доколку сакате да пребарувате по градови, за Битола треба да впишете биупла, за Чаир треба да напишете Шаир, стои во објавата.


Можеби ќе ве интересира

Како Европа ќе закрепне од ударот на корона кризата?

Како Европа ќе закрепне од ударот на корона кризата?

Швајцарија оваа зима може да остане без струја

Швајцарија оваа зима може да остане без струја

Ги замрзнаа цените на скоро 1.500 производи до 2022 година

Ги замрзнаа цените на скоро 1.500 производи до 2022 година

Нов пробив за биткоинот

Нов пробив за биткоинот

Генерали Инвестментс: Повисоката инфлација најверојатно ќе трае подолго од очекувањата на јавноста

Генерали Инвестментс: Повисоката инфлација најверојатно ќе трае подолго од очекувањата на јавноста

АНАЛИЗА: Можни ли се рестрикции на струја во зимата, експерти алармираат - состојбата е катастрофална

АНАЛИЗА: Можни ли се рестрикции на струја во зимата, експерти алармираат - состојбата е катастрофална

УШТЕ ПОСИЛНА ДИГИТАЛНА ВАЛУТА: Поради ова биткоинот би можел да биде повреден како никогаш досега

УШТЕ ПОСИЛНА ДИГИТАЛНА ВАЛУТА: Поради ова биткоинот би можел да биде повреден како никогаш досега

„Македонија пат“ за една година бројот на вработени го зголемил за 130

„Македонија пат“ за една година бројот на вработени го зголемил за 130

Многу држави ќе натрупаат долгови поради пандемијата

Многу држави ќе натрупаат долгови поради пандемијата