15 Април, 2021
0.0289

За двајца среќници април почна со милионер џек пот

Објавено во: Мои пари 05 Април, 2021

Скопјанецот Адем Сејди е еден од двајцата милионери на кои среќата им се насмевна минатата недела. Среќен ден за него беше 3 април, кога освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на Видеолотарија Касионс Австрија, вреден 1.277.932 денари.

Првите денови од новиот месец беа посебни за двајца играчи на Видеолотарија Касинос Австрија, бидејќи имаа среќа да добијат МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ. Едниот од нив посака да ја сподели својата радост и да се фотографира со чекот, кој ќе му го смени животот на подобро. Среќникот се вика Адем Сејди, тој е од Скопје и од 3 април е сопственик на МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.277.932 денари.

Беа многу возбудени за добивката и тој и неговата сопруга, која го придружуваше при подигањето на милионскиот чек на добитниот износ. Адем ни раскажа како дошло до добивката и дека заслугата не е само негова. Негов другар го убедил да игра, затоа што претчувствувал дека нешто големо ќе се случи. И навистина бидна така, а сега на ред се слатките маки – што со парите? Адем ни кажа дека приоритет е нов автомобил, а потоа ќе вложува и во куќа.

Два дена пред него, на денот на шегата, сериозно се зголеми буџетот на уште еден наш играч, кој, сепак, реши да остане анонимен. Тој доаѓа од Тетово и во локацијата Делта бет ДООЕЛ Моцарт, во 10:17 часот наутро станал добитник на МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден фантастични 1.759.246 денари.

Добивките на Државна видеолотарија носат доза среќа во животот, а почнуваат од 4.000-5.000 денари со МИНИ ЏЕК ПОТ добивките, за да продолжат со МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, од 1.200.000 до 1.800.000 денари и да кулминираат со СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, чија вртоглава вредност се движи од 8.000.000 до 12.000.000 денари

Можеби ќе ве интересира

Макпетрол Инфо Поинт: Совети за безбедно претекнување

Макпетрол Инфо Поинт: Совети за безбедно претекнување

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Битолска млекара се стекна со сертификат „Фер со потрошувачот“

Битолска млекара се стекна со сертификат „Фер со потрошувачот“

А1 Македонија со супер понуда за своите онлајн корисници: 50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати

А1 Македонија со супер понуда за своите онлајн корисници: 50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати

HUAWEI FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS - Smart Green Certification

HUAWEI FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS - Smart Green Certification

Онлајн-промоција на книгата за деца „Јас сум Акико“ од српскиот писател Стефан Тиќми

Онлајн-промоција на книгата за деца „Јас сум Акико“ од српскиот писател Стефан Тиќми