25 Мај, 2019
0.0235

За Европската комисија Приштина е во Албанија?

Објавено во: Балкан 09 Октомври, 2018

Европската комисија „ги обедини” Косово и Албанија, објави Б92, цитирајќи го косовскиот весник Коха Диторе.

Тоа е направено во календарот на претстојните комисии на комесарите на ЕУ.

Според извештајот, Комисијата објави дека комесарот на ЕУ за дигитална економија, Марија Габриел, ќе ја посети Приштина, Албанија на 12-ти октомври.

Пораката додава дека приштинските официјални претставници ќе се состанат со Габриел, додека за Приштина се вели дека е во Албанија.

Можеби ќе ве интересира

БИЗНИС: Со иновативна технологија рециклираат дури 98% од автомобилите

БИЗНИС: Со иновативна технологија рециклираат дури 98% од автомобилите

Драконски казни за туристите во Будва: За шетање во бикини ќе платите 600 евра, но тоа не е се

Драконски казни за туристите во Будва: За шетање во бикини ќе платите 600 евра, но тоа не е се

Монструозно убиство во Нови Сад: Пред децата си ја убил сопругата, бабата и дедото

Монструозно убиство во Нови Сад: Пред децата си ја убил сопругата, бабата и дедото

Ова е бизнис од кој Србија може да процвета

Ова е бизнис од кој Србија може да процвета

ГРАД ВО РЕГИОНОТ: Осум месеци трагаат по работници

ГРАД ВО РЕГИОНОТ: Осум месеци трагаат по работници

Ципрас: Се е можно ако СИРИЗА загуби в недела

Ципрас: Се е можно ако СИРИЗА загуби в недела

ОВА ГО ИМА ВО РЕГИОНОТ: На работа може да се дојде во пижами

ОВА ГО ИМА ВО РЕГИОНОТ: На работа може да се дојде во пижами

СО НЕГО УПРАВУВААТ ЖЕНИТЕ: Постои град каде живее само еден маж

СО НЕГО УПРАВУВААТ ЖЕНИТЕ: Постои град каде живее само еден маж

Ивица Дачиќ за малку избегнал терористички напад

Ивица Дачиќ за малку избегнал терористички напад