16 Јануари, 2019
0.2472
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

За македонцките работи

Објавено во: Стил 14 Мај, 2018

Не одам често на концерти. Да не речам, скоро никогаш. Ме фаќа напад на паника од масовноста на луѓето и од тој набој на емоции со кои не знам како да се справам. И признавам дека имам пропуштено многу можности (со умисла) да бидам сведок на ретки гостувања. Во мигот кога дознав дека после 2 години Дуке доаѓа, си реков “Ано, пробери се, ќе биде со седење, само немој да се расплачеш”. И кога искомунициравме со Дуке (со гордост кажувам дека ова ни беше втора соработка) и кога ми кажа дека сака една песна да биде прочитана на концертот, отидов до билетарница и купив билети навреме.

Целата колумна на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

Љубов престрашна, што стори

Љубов престрашна, што стори

Цртањето со уста ме спаси од тагата: Роза Мојсовска напиша нова збирка со поезија

Цртањето со уста ме спаси од тагата: Роза Мојсовска напиша нова збирка со поезија

ВНИМАВАЈТЕ: Социјалните мрежи може да предизвикаат депресија кај тинејџерите!

ВНИМАВАЈТЕ: Социјалните мрежи може да предизвикаат депресија кај тинејџерите!

Крај со големо „К“

Крај со големо „К“

Мора да имаме ист кармин и маникир: Ивона Стоименовска за животот на една стујардеса

Мора да имаме ист кармин и маникир: Ивона Стоименовска за животот на една стујардеса

(ГАЛЕРИЈА) Шизичка диско Василица во Опера и балет

(ГАЛЕРИЈА) Шизичка диско Василица во Опера и балет

(ВИДЕО) Колку е смешно, толку е и страшно: Најсилната порака зошто не треба да пишувате на мобилен и да возите

(ВИДЕО) Колку е смешно, толку е и страшно: Најсилната порака зошто не треба да пишувате на мобилен и да возите

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Водителката Елена Стојановска: Вежбам кампањски, со спортот сум на вие

Водителката Елена Стојановска: Вежбам кампањски, со спортот сум на вие