04 Март, 2021
0.0228

За Русковска е страшно што се повтори сценариото: Признава дека има пропусти

Објавено во: Македонија 23 Февруари, 2021

Се повтори ли сценариото кое се случи со Никола Груевски, сега и со Сашо Мијалков?

За овинителката Вилма Русковска тоа е страшно. Пропусти, како што тврди таа има, но не во обвинителството, кажа Русковска во интервју за 360 степени.

-Мене како човек лично ми е страшно што ни се повтори ова. Страшно е што постојано ни се повторува, вели обвинителката додавајќи дека од тие причини таа толку се ангажирала за да не се повтори тоа.

Каде лежи одговорноста за бегството на Сашо Мијалков, Вилма не сакаше да шпекулира.


Фото: 360 степени

ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО НА РАСПИТ - во МВР повикани синот и сопругата на Мијалков

ОБВИНИТЕЛСТВО: Полицијата цело време ни кажуваше дека Мијалков не е избеган и имаат визуелен контакт со обвинетиот

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ: Ова е награда од Заев за Мијалков, им даваме 24 часа да го обезбедат бегалецот од правдата

Можеби ќе ве интересира

Силен земјотрес во Лариса - почувствуван е и во Македонија

Силен земјотрес во Лариса - почувствуван е и во Македонија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Расте бројот на заболени, кај заразените кои се вратија од Занзибар е откриен британскиот сој

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Расте бројот на заболени, кај заразените кои се вратија од Занзибар е откриен британскиот сој

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: На „Тик-Ток“ има видеа со повик за самоповредување

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: На „Тик-Ток“ има видеа со повик за самоповредување

Во Македонија досега се дијагностицирани повеќе од 105.000 ковид случаи

Во Македонија досега се дијагностицирани повеќе од 105.000 ковид случаи

И кај вториот заразен кој се врати од Занзибар е откриен британскиот сој

И кај вториот заразен кој се врати од Занзибар е откриен британскиот сој

ДЗС: Апликацијата за самопопишување е изработена по сите светски стандарди, лага е дека можат да се внесат 13 нули кај матичниот број

ДЗС: Апликацијата за самопопишување е изработена по сите светски стандарди, лага е дека можат да се внесат 13 нули кај матичниот број

СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ ВО ВРАЊЕ: Реакцијата од АстраЗенека е блага температура

СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ ВО ВРАЊЕ: Реакцијата од АстраЗенека е блага температура

ДОБРА И ЛОША ВЕСТ ЗА КОРОНАТА: Оздравеле 1.753 пациенти, но има 721 заразени и деветмина починати

ДОБРА И ЛОША ВЕСТ ЗА КОРОНАТА: Оздравеле 1.753 пациенти, но има 721 заразени и деветмина починати

ФАЈЗЕР КОНЕЧНО ГО ДОСТАВИ ДОГОВОРОТ: Уверуваат дека овој месец ќе стигнат првите 21.060 дози

ФАЈЗЕР КОНЕЧНО ГО ДОСТАВИ ДОГОВОРОТ: Уверуваат дека овој месец ќе стигнат првите 21.060 дози