22 Јули, 2019
0.0195

За собарките од Филипини нудат 650 евра и бесплатен aвионски билет

Објавено во: Финансии, Балкан 09 Јули, 2019

Собарките од Филипини кои работат во Црба Гора добиваат 600 до 650 евра плата, и повратен авионски билет. 

Во туризам, градежништво и земјоделство имаат потреба од работници. 

Филипинските лиценцирани агенции за вработување посредуваат за работа во Црна Гора, Чешка, Словенија, Хрватска, и Австрија. 

За Филипинците вообичаено е да работат во странство за период од 6 месеци до една година. 

Можеби ќе ве интересира

Цени од кои „боли“ глава

Цени од кои „боли“ глава

Сезонски работи од кои можете да заработите

Сезонски работи од кои можете да заработите

Ребалансот на буџетот се подготвува, зборот на Заев ќе е последен

Ребалансот на буџетот се подготвува, зборот на Заев ќе е последен

Колку граѓани аплицирале за социјална пензија?

Колку граѓани аплицирале за социјална пензија?

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани се вкупно 2,993,788 фискални сметки

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани се вкупно 2,993,788 фискални сметки

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа