14 Октомври, 2019
0.0159

Заев го отвори Балканскиот претприемачки самит

Објавено во: Економија 13 Септември, 2019

Прремиерот Зоран Заев со говор пред присутните го отвори Балканскиот претприемачки самит во организација на Стопанската комора на Македонија и центарот за неформално образование Creative Hub, што се одржува во „DoubleTree by Hilton“ во Скопје.

Ќе говорат најуспешните кои годинава се најдоа на листата на „Форбс под 30“ (Forbes under 30) од регионот, но и претставници од бизнис заедницата, како и креаторите на деловните политики, а теми кои ќе се наметнат се инвестициските трендови, трендови во дигиталниот маркетинг, недостатокот на квалитетна работна сила и за иновациите во индустриите.

Панелисти ќе бидат истакнати претприемачи како Васил Наци, основач и претседател на Агна Груп со нето вредност над 500 милиони долари, Еван Лутра од Индија, сериски претприемач, почесен докторант и говорник на Економскиот Форум во Давос, Акаш Мехта, глобален директор на дигитален маркетинг на Диор, Евгениј Ангелов, претседател на Бугарската асоцијација за вентуре капитал, партнер во Постскриптум вентурес и како и многу други истакнати претприемачи.Можеби ќе ве интересира

Анѓушев: Светските центри ги ревидираат своите проекции за нашата економија

Анѓушев: Светските центри ги ревидираат своите проекции за нашата економија

ПЛЕВНЕЛИЕВ НА СТРАНА НА МАКЕДОНИЈА: Макрон ќе згреши ако им ја затвори вратата за во ЕУ

ПЛЕВНЕЛИЕВ НА СТРАНА НА МАКЕДОНИЈА: Макрон ќе згреши ако им ја затвори вратата за во ЕУ

Заев: Утре ќе објавиме за минималната плата

Заев: Утре ќе објавиме за минималната плата

БИЗНИСМЕНИ, ОПШТИНИ, ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА: Најголеми должници на државата

БИЗНИСМЕНИ, ОПШТИНИ, ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА: Најголеми должници на државата

КОЈ ГИ ЗЕМА БИЗНИСИТЕ: Највредните 10 државни тендери на сите времиња донесоа 655 милиони евра

КОЈ ГИ ЗЕМА БИЗНИСИТЕ: Највредните 10 државни тендери на сите времиња донесоа 655 милиони евра

Увозник на струја заработил безмалку 150 милиони евра од Македонија

Увозник на струја заработил безмалку 150 милиони евра од Македонија

ВОЛЈА НА РАБОТНИЦИТЕ ИЛИ НА ГАЗДИТЕ: Евростат пресмета колку Македонци работат со скратено работно време

ВОЛЈА НА РАБОТНИЦИТЕ ИЛИ НА ГАЗДИТЕ: Евростат пресмета колку Македонци работат со скратено работно време

КОГА И ЗА КОЛКУ: Ќе се намалува цената на зелениот картон

КОГА И ЗА КОЛКУ: Ќе се намалува цената на зелениот картон

НОВ ЗАКОН НА ПОТЕГ: Ќе има ли промени во годините за пензионирање?

НОВ ЗАКОН НА ПОТЕГ: Ќе има ли промени во годините за пензионирање?