03 Јуни, 2020
0.0334

Заев го разреши пратеникот Костадин Ацевски, тој повика на обединување

Објавено во: Македонија 24 Мај, 2019

Зоран Заев вчера објави дека како претседател на СДСМ  ги разрешува сите 78 претседатели на општинските организации на партијата, а меѓу нив е и пратеникот во македонското Собрание, Костадин Ацевски, кој го предводеше локалниот огранок на Ѓорче Петров. 

Пратеникот по објавената одлука на премиерот на Македонија побара обединување во партиските редови и нов почеток со свежи сили, обидувајќи се да го крене моралот на партијата.

„Другарки и Другари, Ви благодарам на подршката, пожртвуваноста, лојалноста...
Ви благодарам на се што направивте до сега, и на се што ќе направите од сега, за партијата и државата!  Почит до небо и поклон до земја!!! Функциите се менливи и минливи, нашето единство, другарство и посветеноста на СДСМ, не!!! Продолжуваме сите заедно напред, поединствени од било кога!!!“, објави Ацевски.

Тој важи за еден од најактивните во својата партија, особено на локално ниво во Ѓорче Петров и се очекува повторно да биде реизбран. Заев најави дека ќе бидат реизбрани оние кои задоволиле со својата работа, а додека пак кај оние кои биле неактивни ќе бидат заменети со други.

Можеби ќе ве интересира

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ: Заразени се 76 луѓе

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ: Заразени се 76 луѓе

Јанева: Не сум виновна, грубо сум изманипулирана

Јанева: Не сум виновна, грубо сум изманипулирана

Aрафат Муареми е негативен на коронавирус

Aрафат Муареми е негативен на коронавирус

Во јавниот превоз бројот на патници нajмногу до 50 отсто од капацитетот

Во јавниот превоз бројот на патници нajмногу до 50 отсто од капацитетот

КОМЕНТАР: (ЗЛО)УПОТРЕБА НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ДОДВОРУВАЧКИ ВЛАДИНИ УРЕДБИ

КОМЕНТАР: (ЗЛО)УПОТРЕБА НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ДОДВОРУВАЧКИ ВЛАДИНИ УРЕДБИ

Висар Ганиу е заразен со коронавирус

Висар Ганиу е заразен со коронавирус

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот