21 Април, 2018
0.0579

Заев: Ќе им ја свириме Зајди, зајди

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2017

Зоран Заев ги продолжи личните напади против неговиот главен опонент Никола Груевски и при крајот на предизборната кампања доста шеговито и речиси со омаловажувачки тон говори за политичарот кој по локалните избори ќе има огромен притисок да го напушти ВМРО-ДПМНЕ бидејќи има се помала поддршка.

„Не случајно овде е испеана анталогиската песна „Свирете ја зајди, зајди“.  Ќе им се свири Зајди зајди на вмровците во Штип кои ги поддржуваат Груевски, Захариев и останатите криминални политичари, но потоа ќе изгрее сонце што ќе донесе живот за сите. Тоа го знаат сите. Слушнав дека наводно ја најавил оставката на 2 ноември, па кој ќе го лечи после со билки, ќе треба некој да му пратиме да се грижи за него“ говореше Заев на партискиот митинг во Штип.

Заев му даде и огромна поддршка на Благојче Бовчарски кој е кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип и вети заедничко реализирање на многу клучни проекти како гасификација, нови мерки за вработување на младите, правилна помош на земјоделците и содржини за спорт и рекреација.


Можеби ќе ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се тргне од патот на правдата за „Монструм“

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се тргне од патот на правдата за „Монструм“

Филипче: Без вакцини нема запишување во градинка и училиште

Филипче: Без вакцини нема запишување во градинка и училиште

МВР со голема акција во Скопје во лов на пијани возачи

МВР со голема акција во Скопје во лов на пијани возачи

Крадци ја „пеплосале“ катната гаража Македонска фаланга

Крадци ја „пеплосале“ катната гаража Македонска фаланга

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија

Труп пловел по Охридското езеро

Труп пловел по Охридското езеро

Каква офанзива најави премиерот Заев?

Каква офанзива најави премиерот Заев?

Сопственик на скопска кафана прободен со нож од гости кои се тепале

Сопственик на скопска кафана прободен со нож од гости кои се тепале

Заев ќе се појави како сведок во „Монструм“ само по барање на судот

Заев ќе се појави како сведок во „Монструм“ само по барање на судот