19 Април, 2018
0.0595

Заев ќе оди на Светскиот економски форум во Давос

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, со владина делегација, на 25-ти и 26-ти јануари, ќе учествува на Светскиот економски форум кој годинава се одржува во Давос, Швајцарија. 

Заев ќе има можност да присуствува на еден од најпрестижните светски форуми на кој се состануваат највисок ранг на политичари, банкари и професионалци.

48-от светски економски форум ќе се занимава со повеќе акуелни теми од значење за светската економија.

Светскиот економски форум работи за воспоставување на модел на корпоративно управување во кој вредностите се почитуваат еднакво како и правилата. Проектите и програмските иницијативи кои ќе бидат презентирани на 48-иот годишен состанок на Светскиот економски форум се на тема:  „Креирање на заедничка иднина во поделениот свет“.


Можеби ќе ве интересира

СЈО со три нови возила, „Автонова“ го доби тендерот

СЈО со три нови возила, „Автонова“ го доби тендерот

Рочиштето за „Насилство во Центар“ одложено за 1 јуни

Рочиштето за „Насилство во Центар“ одложено за 1 јуни

Могерини се обрати во Собранието: Ја надминавте кризата, се вративте на вистинскиот пат

Могерини се обрати во Собранието: Ја надминавте кризата, се вративте на вистинскиот пат

МВР поднесе кривични за тепањето на девојче во неготинското школо

МВР поднесе кривични за тепањето на девојче во неготинското школо

Македонија дупло дно, ВМРО-ДПМНЕ разочарани критикуваат

Македонија дупло дно, ВМРО-ДПМНЕ разочарани критикуваат

Седумгодишно девојче удрено со автомобил во Скопје

Седумгодишно девојче удрено со автомобил во Скопје

Талат Џафери ќе се сретне со турскиот државен врв

Талат Џафери ќе се сретне со турскиот државен врв

Протест на „Правда за Алмир“ денес пред Собрание

Протест на „Правда за Алмир“ денес пред Собрание

Драгана Милчевска за праксата во Италија: Го научив јазикот, сега тоа ми вреди злато

Драгана Милчевска за праксата во Италија: Го научив јазикот, сега тоа ми вреди злато