25 Март, 2018
0.0786

Заев на билатерална средба со Хан, и на вечера со Могерини

Објавено во: Македонија 20 Септември, 2017

Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите за време на годинешното Генерално собрание на ОН, денеска ќе учествува на Глобалниот бизнис форум на Блумберг, на кој ќе учествуваат шефови на држави и влади, како и претставници на најголемите светски компании.

Во текот на денот, премиерот Заев ќе има билатерална средба со еврокомесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, а ќе присуствува и на вечерата што ја приредува Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската Унија, Федерика Могерини.

Шефот на владината делегација во Њујорк, премиерот Заев, ќе присуствува и на приемот во организација на премиерот на Хрватска, по повод 25 годишнината од членството на оваа земја во ОН. 

Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава