06 Декември, 2019
0.0202

Заев не се чул со Катица, но стои зад неа

Објавено во: Македонија 17 Јули, 2019

Не сум се чул со Катица Јанева вечерта кога беше објавен случајот, изјави денеска премиерот Зоран Заев. 

Премиерот им порача на новинарите да ги прашат и дипломатите во земјава ако сакаат да дознаат на кого се јавила Катица Јанева.

На денот на приведувањето на двајцата осмоничени лица за „Рекет“, Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева си даде неотповиклива оставка, а само неколку часа подоцна од нејзиниот дом и беше одземен телефонот.

Заев истакна и дека секогаш стои зад луѓе кои се бореле за правдата, дека стои зад нив се додека не се докаже дека се инволвирани во криминал.

Можеби ќе ве интересира

КАМЧЕВ СВЕДОЧИ: Му кажав на Заев за „Рекет“ - тој ме прати со доказите директно кај Рускоска

КАМЧЕВ СВЕДОЧИ: Му кажав на Заев за „Рекет“ - тој ме прати со доказите директно кај Рускоска

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Се откажуваат од македонско државјанство, но што ако се премислат?

Се откажуваат од македонско државјанство, но што ако се премислат?