10 Август, 2020
0.0482

ЗАЕВ ЗА БОМБИТЕ - тоа се само сегменти од разговори, затоа опозицијата ги пушта заткулисно

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2020

Бомбите на опозицијта за мене и за другите членови на власта не се целосни, туку исечени разговори, тврди во разговор за Сител Зоран Заев, лидер на СДСМ.

„Бомбите кои ги објавува опозицијата, и за кои таа реши тоа да го прави на скриен, заткулисен начин, значи преку портали и преку интернет или преу Јутјуб, и не стојат позади тоа, дури и бегат од тоа, ова го прават од причина што ова не се не се целосни разговори“, тврди лидерот на СДСМ Зоран Заев. 

Според него, се гледа дека се пуштаат само одредени сегменти и фрагменти од целите овие разговори, со конечна цел да го замајат гласачот, граѓанинот, и да го стават во ситуација да верува во нешто што всушност не постои.

„Но таа нивна определба ќе ја видиме и на изборите преточена преку помалку глаови, бидејќу луѓето сакаат успех и живот“, рече Заев. 

Тој денеска преку фејсбук се заблагодари за учеството во кампањата „Можеме“, за почитувањето на мерките и за сите интеракции остварени преку дигиталните платформи. 

„Со ваша поддршка водевме интензивна, современа, позитивна и достоинствена кампања, фокусирана на понудата, на интересите на граѓаните и на иднината на државата. Од другата страна сведочевме мрачна, срамна, недостојна и манипулативна кампања водена од ВМРО-ДПМНЕ, кампања која го оживеа режимот во очите на граѓаните, која во целост потсетува на времето кое е зад нас. Ве повикувам на 15 јули да ги поразиме лажните вести, конфликтите, опасноста и срамниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон јавноста“, напиша Заев на фејсбук.

Можеби ќе ве интересира

MИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Денес 422 оздравени пациенти, 109 нови и една жртва

MИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Денес 422 оздравени пациенти, 109 нови и една жртва

КОЛЕВ: Жалам, но во Куба нема да можат да го прочитаат „другарот” Апасиев!

КОЛЕВ: Жалам, но во Куба нема да можат да го прочитаат „другарот” Апасиев!

Се обеси затвореник во Идризово

Се обеси затвореник во Идризово

ДЕЦАТА ДО 10 ГОДИНИ ВО ШКОЛО, ПОГОЛЕМИТЕ ПРЕД КОМПЈУТЕР: Ова е еден од моделите, но нема заклучоци од денешниот состанок

ДЕЦАТА ДО 10 ГОДИНИ ВО ШКОЛО, ПОГОЛЕМИТЕ ПРЕД КОМПЈУТЕР: Ова е еден од моделите, но нема заклучоци од денешниот состанок

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ: Македонија се сеќава на осуммината загинати резервисти кај Љуботенски бачила

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ: Македонија се сеќава на осуммината загинати резервисти кај Љуботенски бачила

МВР: Се менуваат униформите по една година од Законот за јазиците

МВР: Се менуваат униформите по една година од Законот за јазиците

Заев смета дека Ахмети му прави притисок со поканата за средба на 13 август

Заев смета дека Ахмети му прави притисок со поканата за средба на 13 август

РЕГУЛАТОРИТЕ КАЖАА - цените на горивата остануваат исти, поскапува мазутот

РЕГУЛАТОРИТЕ КАЖАА - цените на горивата остануваат исти, поскапува мазутот

Италијанската амбасада во Скопје: Продолжена забраната за патување на граѓаните на Северна Македонија

Италијанската амбасада во Скопје: Продолжена забраната за патување на граѓаните на Северна Македонија