30 Јули, 2021
0.0197

Заливските земји можеби ќе дозволат кај нив да останат Катарците?

Објавено во: Економија 11 Јуни, 2017

Бахреин, Обединети Арапски Емирати и Саудиска Арабија денеска сигнализираа дека можеби ќе дозволат државјаните на Катар да останат на нивна територија, иако ги прекинаа дипломатските односи со земјата. 

Во меѓувреме и Катар вети дека државјаните на овие земји кај нив ќе имаат потполна слобода да опстанат. 

Трите држави утрово преку Министерството за внатрешни работи ги повикаа сите мешани семејства да им се обратат за хуманитрани околности и да се разгледа нивната ситуација. 

Ова покажува дека заливските земји сакаат да ја ублажат целата ситуација со Катар, откако прекинаа дипломатски односи до неа и ја обвинија за помагање терористи. 

Можеби ќе ве интересира

Централен регистар пријавил штета од „Таргет груп“ во ОЈО, износот заради истрагата засега е тајна!

Централен регистар пријавил штета од „Таргет груп“ во ОЈО, износот заради истрагата засега е тајна!

Колку милијарди евра депозити чува „Комерцијална банка“?

Колку милијарди евра депозити чува „Комерцијална банка“?

Генерали Инвестментс: Акциите на технологијата и е-трговијата и работата од дома остануваат сегменти со натпросечен раст

Генерали Инвестментс: Акциите на технологијата и е-трговијата и работата од дома остануваат сегменти со натпросечен раст

Биткоинот се тргува за повеќе од 40.000 долари

Биткоинот се тргува за повеќе од 40.000 долари

НАМЕСТО 15, И СТЕЧАЈЦИ СО 14 ГОДИНИ СТАЖ ЌЕ ДОБИВААТ НАДОМЕСТ ОД ДРЖАВАТА - што носи новиот закон

НАМЕСТО 15, И СТЕЧАЈЦИ СО 14 ГОДИНИ СТАЖ ЌЕ ДОБИВААТ НАДОМЕСТ ОД ДРЖАВАТА - што носи новиот закон

ПОЕВТИНО ПАРНО ЗА СКОПЈАНИ ЗА ЧЕТИРИ ОТСТО - РКЕ со одлука за заштита на потрошувачите

ПОЕВТИНО ПАРНО ЗА СКОПЈАНИ ЗА ЧЕТИРИ ОТСТО - РКЕ со одлука за заштита на потрошувачите

ОТВОРЕНИ 121 НОВО РАБОТНО МЕСТО ВО „АЛКАЛОИД“ ВО ПРВОТО ПОЛУГОДИЕ - профитот на компанијата порасна за 14 отсто

ОТВОРЕНИ 121 НОВО РАБОТНО МЕСТО ВО „АЛКАЛОИД“ ВО ПРВОТО ПОЛУГОДИЕ - профитот на компанијата порасна за 14 отсто

Блиску сме до просечна плата од 500 евра, тврди Шахпаска

Блиску сме до просечна плата од 500 евра, тврди Шахпаска

Со ребалансот на буџетот ќе има повеќе пари за здравството

Со ребалансот на буџетот ќе има повеќе пари за здравството