21 Мај, 2019
0.0182

Започна „Дестинација: Македонија“ најголемата Grouper кампања за патувања во државата

Објавено во: Мои пари 25 Септември, 2017

Водечкиот сајт за групни попусти и лидер во е-трговија, Grouper.mk, денес ја лансираше најновата кампања со попусти на локални патувања, „Дестинација Македонија“.

Кампањата, која нуди избор од над 100 зделки за локални патувања по неверојатно ниски цени, на корисниците ќе им докаже дека за добро доживување и авантура не е секогаш неопходна авионска карта и ќе им ги покаже сите „скриени“ места и активности кои сè уште не ги знаат.

Патувачите оваа сезона ќе имаат прилика да уживаат во огромен број на локации и доживувања - од прекрасната природа на Аурора Берово и Радика Маврово, релаксирачкиот спа-центар на Hotel Sirius Spa Струмица, вкусна храна и добро вино во Винарија Попова Кула, па сè до јавање коњи во Галичник.

Токму затоа минатиот викенд, Grouper беше во Градски парк Скопје, каде организираше мал видео-квиз со кој ги „распраша“ случајните минувачи - колку навистина ја познаваат Македонија. Победничката на квизот доби подарок - патување со Grouper, додека пак девојката која освои второ место доби шанса за прв пат да лета со параглајдер.

Погледни го квизот и „провери се“ - колку ти добро ја познаваш Македонија?


Кампањата која ќе трае од 25 септември сè до 1 ноември 2017 е наречена „Дестинација: Македонија“ и доаѓа во трите дела кои се неопходни за вистинско доживување на една дестинација, односно - посети место кое досега не си го посетил, вкуси прекрасна храна и традиционални јадења карактеристични за местото и искуси ја авантурата по која ќе ја паметиш оваа сезона.

Исто така, за време на кампањата, Grouper во партнерство со MasterCard спроведува и наградна игра со која - со секоја трансакција над од 300 ден. направена со MasterCard, во периодот 25 септември до 15 ноември, корисниците учествуваат во извлекувањето за Samsung S8, а дополнително секое купување над 1500 ден. носи одлични подароци.

Можеби ќе ве интересира

Напредок во одржливоста на компанијата Philip Morris International

Напредок во одржливоста на компанијата Philip Morris International

Промовирана новата едиција „Лесно читливи лектири“ со 40 книги во издание на „Арс Ламина – публикации“

Промовирана новата едиција „Лесно читливи лектири“ со 40 книги во издание на „Арс Ламина – публикации“

15 години Златна книга

15 години Златна книга

Најдобриот играч член на СЛ Клубот ќе се поднови со автомобил!

Најдобриот играч член на СЛ Клубот ќе се поднови со автомобил!

Учесниците, покровителите, партнерите, поддржувачите и соработниците се причината за развојот на Виз Ер Скопски маратон

Учесниците, покровителите, партнерите, поддржувачите и соработниците се причината за развојот на Виз Ер Скопски маратон

Интервју Естебан Гиудичи: Нелегалната трговија одзема меѓу 8 и 15 отсто од глобалниот БДП

Интервју Естебан Гиудичи: Нелегалната трговија одзема меѓу 8 и 15 отсто од глобалниот БДП

FREEDOM TO MOVE караванот на Volvo Cars пристигнува во Скопје

FREEDOM TO MOVE караванот на Volvo Cars пристигнува во Скопје

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара Скопје

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара Скопје

Човечките ресурси се катализатори на позитивните трансформации во работната средина

Човечките ресурси се катализатори на позитивните трансформации во работната средина