24 Октомври, 2020
0.0262

Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Објавено во: Мои пари 21 Септември, 2020

Најновиот модел на фитнес паметен часовник на Huawei- HUAWEI WATCH FIT сега е достапен за македонските потрошувачи само неколку дена по неговата официјална светска премиера на 10 септември во рамките на форумот <HDC.Together>. Благодарение на Македонски Телеком, Сетек, Нептун, Техномаркет и Анхоч, оваа недела ќе се најде во продажба по препорачана цена од 6499 денари.

HUAWEI WATCH FIT е првиот спортски часовник на компанијата со 1,64-инчен правоаголен AMOLED HD дисплеј, на кој корисниците можат да гледаат 12 различни програми за тренинг изведени од анимиран аватар. Стилски на изглед и со инспиративни функциикако да останете во форма и да се грижите за вашето здравје, ова е додаток што нема да сакате да го тргнете од вашиот зглоб. А и не треба да го правите тоа околу 10 дена, бидејќи толкутраеинеговата батерија во нормална употреба без полнење.Часовникот тежи само 34 грама и доаѓа во три атрактивни бои - Mint Green, Sakura Pink и Graphite Black, со што ремените се заменливи и лесно можете да го диверзифицирате неговиот изглед. Можете исто така да направите промена на 130-те дисплеи достапни во Huawei Watch Face Store. Уште поинтересна е функцијата да користите фотографија од сопствен албум со слики на паметниот телефон како позадина за дисплејот и да изберете кои информации да ги прикажуватекога е вклучен. Екранот во standby режим (Always-on) нуди 6 опции што ви овозможуваат да го дознаете времето со еден поглед.

Вежбајте според вашите лични цели и желби

Денешните корисници пробуваат се повеќе различни форми на движење, спорт и целокупна физичка вежба - од трчање, јога и пилатес, до целосно нови идеи што можете да ги најдете во менито на часовникот. Дванаесет анимирани програми, комбинирајќи демонстрации од 44 пози, обезбедуваат виртуелен партнер, дури и дома, кој ве потсетува да продолжите со активност доколку седите повеќе од 3 минути.

За оние кои сакаат подетално да ги следат своите тренинзи, HUAWEI WATCH FIT поддржува 96 режими на обука. 11 професионални режими ги покриваат најпопуларните видови обука, како што се трчање, возење велосипед, пливање и други. Дополнителни 85 опфаќаат активности вклучително фитнес, танцување, игри со топка, спортови на вода, зимски спортови и екстремни спортови. Корисниците можат лесно да го изберат соодветниот режим за случајот и да ги забележат постигнатите резултати, благодарение на интелигентните сензори кои го следат срцевиот ритам, неговите интервали на промена, потрошените калории, времето за обука и другите податоци во зависност од видот на активноста.


За оние кои сакаат подетално да ги следат своите тренинзи, HUAWEI WATCH FIT поддржува 96 режими на тренинг. 11 професионални режими кои ги покриваат најпопуларните видови тренинг, како што се трчање, возење велосипед, пливање и други. Дополнителните 85 опфаќаат активности како фитнес, танцување, игри со топка, спортови на вода, зимски спортови и екстремни спортови. Корисниците можат лесно да го изберат соодветниот режим и да ги забележат постигнатите резултати, благодарение на интелигентните сензори кои го следат срцевиот ритам, неговите интервали на промена, потрошените калории, времето на вежбање и другите податоци во зависност од видот на активноста.

Грижа за здравјето

Денес потрошувачите посветуваат сè поголемо внимание на своето здравје и следат подетални податоци за тоа. HUAWEI WATCH FIT нуди детално следење на клучните параметри како што се срцевиот ритам, квалитетот на спиењето и заситеноста на кислородот во крвта. Технологијата TruSeen™ 4.0го следи вашиот ритам на срцето покажувајќи го ритамот во мирување во моментот, како и инфографик за тоа како се движело во последните 24 часа. При откривање на атипични податоци, како што е премногу висок или пренизок пулс без причина, тој го предупредува корисникот да обрне внимание.


Другата технологија, HUAWEI TruSleep™ 2.0, прави корисна детална анализа на моделот и квалитетот на спиењето, вклучувајќи следење на срцевиот ритам во реално време, квалитет на дишење и анализа на акумулираната статистика. Часовникот препознава кога корисникот заспива и се буди, различните фази на спиење како површен сон, длабок сон, REM сон (во кој сонуваме) и состојба на будење. Благодарение на интегрираната вештачка интелигенција, часовникот идентификува 6 типични проблеми, како што се потешкотии при заспивање, претежно плиток сон, немирен сон, будење рано, премногу соништа и силно менување на рамнотежата на работата и одморот.Врз основа на овие податоци и анализи, HUAWEI WATCH FIT нуди стотици персонализирани совети за подобрување на квалитетот на спиењето. Во комбинација со долг век на траење на батеријата, мала тежина и ергономска форма, претставува целосно интелигентно решение за одмор и подобро здравје.

Покрај спиењето, часовникот ги следи и параметрите како што се заситеноста на кислород во крвта, нивото на стрес и месечниот циклус на дамите, ги охрабрува корисниците да пробаат вежби за дишење, да се подготват за посебни прилики, целосно да го намалат непотребниот стрес во нивните животи и да ја насочат својата енергија на важни предизвици и достигнувања.

Продажбата на HUAWEI WATCH FIT започнува оваа недела во Македонски Телеком, Сетек, Нептун, Техномаркет и Анхоч. Препорачаната цена за крајниот корисник е 6499 денари.Можеби ќе ве интересира

Макпетрол совети за патување со автомобил низ регионот

Макпетрол совети за патување со автомобил низ регионот

Huawei Mate 40 Pro е новиот крал на DxOMark

Huawei Mate 40 Pro е новиот крал на DxOMark

Чекор напред со HUAWEI Mate 40 серијата: Huawei ја претстави најмоќната постава на Mate досега

Чекор напред со HUAWEI Mate 40 серијата: Huawei ја претстави најмоќната постава на Mate досега

Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award 2020)

Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award 2020)

Тимот на ИРЛ ја доби првата награда за истражувачко новинарство од Европска Унија за сторијата Урбани атентатори

Тимот на ИРЛ ја доби првата награда за истражувачко новинарство од Европска Унија за сторијата Урбани атентатори

Групацијата Новоматик во Северна Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

Групацијата Новоматик во Северна Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

Битолска млекара и Пакомак донираат производи и лаптопи за децата од СОС Детско село за следење онлајн настава

Битолска млекара и Пакомак донираат производи и лаптопи за децата од СОС Детско село за следење онлајн настава

Меѓународниот Филмски фестивал КИНЕНОВА со продолжена програма на ТВ24 до крајот на ноември

Меѓународниот Филмски фестивал КИНЕНОВА со продолжена програма на ТВ24 до крајот на ноември

Повторно отворање на парфимеријата Anabella Beauty Spot во City Mall, со многу изненадувања, попусти и подароци за своите купувачи

Повторно отворање на парфимеријата Anabella Beauty Spot во City Mall, со многу изненадувања, попусти и подароци за своите купувачи