21 Октомври, 2021
0.0201

Жарко, Ненад и Ивица ќе возат нови велосипеди благодарение на ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Објавено во: Мои пари 13 Октомври, 2021

Наградна игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ на Видеолотарија Касинос Австрија, носи забава, но и радост за освоените награди. Првото коло од наградната игра на  единствената платформата за интернет игри на среќа во земјава- 2win.mk,  на Жарко, Ненад и Ивица, им донесе убава награда- велосипед.

Жарко Лекоски, Ненад Стојаноски и Ивица Стојаноски се тројца од осумте добитници на велосипеди во првото коло, кои со голема радост дојдоа да ги подигнат своите награди. Жарко е еден од среќниците во категоријата обложување. Ни откри дека тоа е она што најчесто го игра и дека му донело некои помали добивки, но велосипедот е досега врв.

„Велосипедот е најголемата награда што сум ја добил досега и многу му се радувам. За малку не стигнав до скутерот, но нема откажување, ќе играме и понатаму. Убаво е што и Македонија има онлајн обложување и го препорачувам на сите, бидејќи е легално и безбедно“, ни прокоментира Жарко Лекоски

И Ненад и Ивица им се радуваат на новите велосипеди и не ја криеја големата радост за освоените награди. За разлика од Жарко, тие повеќе ги претпочитаат видеолотариските игри на единствената платформата за интернет обложување во земјава, 2win.mk.

Видеолотарија Касинос Австрија и во второто, како и во првото коло од ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ, доделува вкупно шест скутери, осум велосипеди, 10 електрични тротинети и уште многу парични награди, еднакво поделени во двете категории, обложување и видеолотариски игри.

Наградната играта има пет месечни кола, заклучно до 31 јануари 2022 година и ќе кулминира со доделувањето на два автомобили Мерцедес, покрај останатите 420 награди.  

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата