19 Јуни, 2021
0.0193

Заштедете и уживајте во уникатните придобивки во светот на патувањето со travelWorld

Објавено во: Мои пари 18 Мај, 2021

Како што веќе на сите ни е добро познато, myWorld (мајВорлд) располага со иновативна мобилна услуга која нуди бенефиции при купување. Платформата брои преку 15 милиони регистирани корисници во 54 држави и истата може да се користи кај 150.000 партнерски компании ширум светот. Предноситте кои ги нуди апликацијата се добивање на Cashback, Shopping Points, ваучери, шопинг зделки и попусти. Компанијата е една од најголемите посредници за купување на ваучери, кодови за попуст, и медијатор во онлајн пазарувањето.

Од 2019 година во екосистемот на myWorldе интегриран и travelWorld (травелВорлд).  travelWorld е онлајн платформа за патување која нуди широка понуда со повеќе од 1.5 милиони хотели, апартмани, хостели и друг тип на сместувачки капацитети кои што можете да ги пребарате на веб страницата - travelWorld.com, по посакувана дестинација. Но исто така преку страната можете да резервирате и авионски летови за секаде низ светот.

Освен тоа што платформата ги следи сите светски трендови, овозможува брза, лесна и сигурна онлајн резервација за сместување и летови. Уште еден интересен факт е што секоја резервација е бесплатна, односно нема пеналии за откажување на резервацијата. Бидејќи одморите наближуваат, сега е вистинското време да се пребарува!

Тимот на travelWorld ви нуди најниски цени, со специјални зделки до 20% попуст, а воедно до 31.05.2021 имате и единстевна можност да добиете ваучер од 10‎€ кој што можете да искористите при вашaта следна резервација за патување на travelWorld.

Многу интересно за оваа платформа е што, доколку се најавите со Вашиот myWorld профил, тогаш при секоја резервација на хотел или авионски превоз, добивате myWorld бенефиции.

Пронајдете го Вашето сместување „подобра од најдобрата цена“ било каде, во кое било време со нашата апликација која што можете да ја симнете преку AppStoreи GooglePlay и искористете ги бенефитите на програмата, патувајте безгрижно и безбедно на посакуваните дестинации, а доколку ги промените вашите плановите, travelWorldви нуди уникатна можност бесплатно да ја откажете вашата резервација. 


Можеби ќе ве интересира

51 милиони евра за проектно финансирање на „Богословец“, првиот приватен проект за ветерен парк во Северна Македонија

51 милиони евра за проектно финансирање на „Богословец“, првиот приватен проект за ветерен парк во Северна Македонија

НЛБ Банка и Виза Генерални спонзори на најновиот долгометражен филм на Милчо Манчевски „Кајмак“

НЛБ Банка и Виза Генерални спонзори на најновиот долгометражен филм на Милчо Манчевски „Кајмак“

„Авицена лабораторија“ ги намали цените на тестовите за ковид-19

„Авицена лабораторија“ ги намали цените на тестовите за ковид-19

China Mobile Hebei и Huawei ја претставија 5G сеприсутната Гигабит мрежа во затворен простор

China Mobile Hebei и Huawei ја претставија 5G сеприсутната Гигабит мрежа во затворен простор

Горјан Јовановски, еко-активист: „За 10 години сите ќе дишеме планински воздух“

Горјан Јовановски, еко-активист: „За 10 години сите ќе дишеме планински воздух“

Халкбанк со ново намалување на каматните стапки на станбениот кредит - 2,9% во првите 5 години и 3,3% во следните 5 години

Халкбанк со ново намалување на каматните стапки на станбениот кредит - 2,9% во првите 5 години и 3,3% во следните 5 години

Ново во Sport Life: Експерт за типување

Ново во Sport Life: Експерт за типување

Како брзо и ефикасно да ги надоместете изгубените течности при дијареа и повраќање?

Како брзо и ефикасно да ги надоместете изгубените течности при дијареа и повраќање?

Дали си успешен лидер? Дознај како стратешки да се позиционираш и да го достигнеш врвот во менаџментот

Дали си успешен лидер? Дознај како стратешки да се позиционираш и да го достигнеш врвот во менаџментот