02 Јуни, 2023
0.0231

ЗАСТРАШУВАЧКА СНИМКА ОД ПОЖАРОТ ВО СИДНЕЈ: Над градот се издигнува чад, луѓето врескаат додека зградата се урива

Објавено во: Свет 25 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Засега нема индиции дека има повредени, а австралиските медиуми јавуваат дека од оваа област се евакуирани стотици луѓе

На снимките од воздух се гледа колку е голем пожарот што ја зафати катната зграда во центарот на Сиднеј, а пожарот се прошири и на некои околни згради.

На терен се повеќе од 100 пожарникари со 20 противпожарни возила, кои потврдија дека го спречиле натамошното ширење на пожарот.

На снимките од воздух се гледа како чад се издига над градот и избувнува пожар во зграда во близина на железничката станица.


Засега нема индиции дека има повредени, а австралиските медиуми јавуваат дека од оваа област се евакуирани стотици луѓе.


Се додава дека луѓето врескале и трчале во паника додека зградата се уривала.

Фото: Принтскрин/Јутуб

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) БАЈДЕН ПАДНА НА СЦЕНАТА - Доделувањето на дипломите го „измори“ претседателот на САД

(ВИДЕО) БАЈДЕН ПАДНА НА СЦЕНАТА - Доделувањето на дипломите го „измори“ претседателот на САД

УШТЕ ЕДНА ОСТАВКА ВО ТВИТЕР: Шефицата за доверба и безбедност го напушта Маск

УШТЕ ЕДНА ОСТАВКА ВО ТВИТЕР: Шефицата за доверба и безбедност го напушта Маск

НОВА ДРОГА НА УЛИЦИТЕ: Поопасна е од хероин, на корисниците им се распаѓа ткивото

НОВА ДРОГА НА УЛИЦИТЕ: Поопасна е од хероин, на корисниците им се распаѓа ткивото

БРЕГЗИТ НЕ МУ ПОМОГНА НА ЛОНДОН, НИКОГАШ НЕМАЛО ПОВЕЌЕ НОВИ ИМИГРАНТИ: Балканската рута повторно најкритична

БРЕГЗИТ НЕ МУ ПОМОГНА НА ЛОНДОН, НИКОГАШ НЕМАЛО ПОВЕЌЕ НОВИ ИМИГРАНТИ: Балканската рута повторно најкритична

КАКО ИЗГЛЕДА ЗАТВОРСКИОТ ДЕН НА МИЛИЈАРДЕРКАТА ОД СИЛИКОНСКАТА ДОЛИНА: Холмс станува во 6.00 и има саатнина од 0,12 долари, вака цели 11 години

КАКО ИЗГЛЕДА ЗАТВОРСКИОТ ДЕН НА МИЛИЈАРДЕРКАТА ОД СИЛИКОНСКАТА ДОЛИНА: Холмс станува во 6.00 и има саатнина од 0,12 долари, вака цели 11 години

ДЕТАЛНА ЛЕТНА ПРОГНОЗА ЗА ЦЕЛА ЕВРОПА, БАЛКАНОТ ПОД ГОЛЕМ РИЗИК ОД ПОПЛАВИ: Скандинавија ќе ја зафатат пожари

ДЕТАЛНА ЛЕТНА ПРОГНОЗА ЗА ЦЕЛА ЕВРОПА, БАЛКАНОТ ПОД ГОЛЕМ РИЗИК ОД ПОПЛАВИ: Скандинавија ќе ја зафатат пожари

ОД 200 СЕГА СЕ САМО 12 СИМПТОМИ НА ДОЛГ КОВИД: Објавена е нова научна студија

ОД 200 СЕГА СЕ САМО 12 СИМПТОМИ НА ДОЛГ КОВИД: Објавена е нова научна студија

Макрон ги искара властите во Приштина, потпишаа договор, ама не го почитуваат

Макрон ги искара властите во Приштина, потпишаа договор, ама не го почитуваат

Австралиски вулкан во близина на Антарктикот исфрла лава

Австралиски вулкан во близина на Антарктикот исфрла лава