23 Април, 2018
0.0737

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА: Не можат да го пребројат заработеното

Објавено во: Стил 09 Јануари, 2018

Благодарение на приходите од Централната банка Швајцарија лани станала уште побогата. 

Земјата која е позната по високи приходи на своите граѓани, е богата и поради својата банка која има акции во странство, но и обврзници во вредност од 800 милијарди долари. 

За лани банката соопшти дека очекува добивка од 55 милијарди долари. 

Тоа е 8% од БДП на земјата и повеќе од добивката на компанијата Епл. 

Можеби ќе ве интересира

Бебињата можат логично да размислуваат пред да прозборат

Бебињата можат логично да размислуваат пред да прозборат

Прогласен најдобриот фудбалер на премиерлигата

Прогласен најдобриот фудбалер на премиерлигата

This is a man’s world (2)

This is a man’s world (2)

ИНТЕРВЈУ НАТАША МИХАЈЛОСКА: Позитивните мисли ги пренесувам на стакло

ИНТЕРВЈУ НАТАША МИХАЈЛОСКА: Позитивните мисли ги пренесувам на стакло

ИНТЕРВЈУ- АМЕРНИС НОКШИЌИ- ЈОВАНОВСКА: Жените во Македонија уште живеат во машки свет

ИНТЕРВЈУ- АМЕРНИС НОКШИЌИ- ЈОВАНОВСКА: Жените во Македонија уште живеат во машки свет

Флексибилно работно време за поголема продуктивност на вработените

Флексибилно работно време за поголема продуктивност на вработените

Вардар со победа се враќа во Скопје

Вардар со победа се враќа во Скопје

Која земја во Европа е на трагичниот врв по пиење алкохол?

Која земја во Европа е на трагичниот врв по пиење алкохол?

(ГАЛЕРИЈА) РАЗВЕДРЕТЕ ГО ДОМОТ: пролетни и креативни идеи за поубава атмосфера

(ГАЛЕРИЈА) РАЗВЕДРЕТЕ ГО ДОМОТ: пролетни и креативни идеи за поубава атмосфера