27 Јануари, 2021
0.0195

Земјотрес од 5.6 степени затресе остров

Објавено во: Свет 18 Мај, 2019

Силен земјотрес денеска имаше во Индонезија. 

Земјотрес со jaчина од 5,6 степени денеска ја погоди индонезиската провинција Западна Јава. 

Потресот бил на длабочина од 33 километри под морското дно, со епицентар на 212 километри јужно од местото Пангандаран. Нема загинати или повредени лица. Пацифичкиот центар за цунами објави дека нема опасност од појава на големи бранови.

Индонезија често ја погодуваат земјотреси. 

Само лани во август имаше десетици жртви. 

Можеби ќе ве интересира

Исланд прва земја која издаде „ковид пасош“: Вакцинираните слободно на патувања

Исланд прва земја која издаде „ковид пасош“: Вакцинираните слободно на патувања

Научниците открија зошто некои луѓе се отпорни на коронавирусот

Научниците открија зошто некои луѓе се отпорни на коронавирусот

(ВИДЕО) Скијач едвај се спаси откако го бркаше мечка во познато скијалиште

(ВИДЕО) Скијач едвај се спаси откако го бркаше мечка во познато скијалиште

Нема да се спасиме од коронавирусот ни во 2021 година, тврди СЗО

Нема да се спасиме од коронавирусот ни во 2021 година, тврди СЗО

Вирусолог од Берлин: Факт е дека новиот вирус се шири побрзо, загрижува тоа што повеќе се однесува на младите луѓе

Вирусолог од Берлин: Факт е дека новиот вирус се шири побрзо, загрижува тоа што повеќе се однесува на младите луѓе

ПЛИТИДЕПСИН: Шпански лек кој се користел за третман на тумори покажува силна ефикасност во лечење на короната

ПЛИТИДЕПСИН: Шпански лек кој се користел за третман на тумори покажува силна ефикасност во лечење на короната

Хуавеј објави Топ 10 трендови на дигиталната моќност

Хуавеј објави Топ 10 трендови на дигиталната моќност

(СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО) Негувателка бездушно малтретира старица болна од деменција

(СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО) Негувателка бездушно малтретира старица болна од деменција

МЕРКЕЛ СО КРАЈНО ПЕСИМИСТИЧКО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Пандемијата излегува од контрола

МЕРКЕЛ СО КРАЈНО ПЕСИМИСТИЧКО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Пандемијата излегува од контрола