26 Февруари, 2020
0.0206

Жена над 45 години мора да ги конзумира овие 4 семиња секој ден: За подобро здравје и полесна менопауза

Објавено во: Стил 25 Јуни, 2019

Семињата се одличен извор на витамини и протеини, како и минерали на единствени етерични масла. За нашето тело имаат лековит ефект и строго се препорачуваат за жените постари од 45 години.

Жените во предменопауза и менопауза мора да јадат чиа семе, ленено семе, сусам и киноа ако сакаат да ги ублажат или спречат симптомите на менопауза. Овие семиња успешно ги спречуваат кардиоваскуларните болести, стареењето на кожата и коските, а ја зајакнуваат косата и ноктите.

 Целиот текст прочитајте го на Женски магазин

Можеби ќе ве интересира

Галичка или холивудска, свадба ко свадба

Галичка или холивудска, свадба ко свадба

Не знаат да погрешат: Зошто македонските балерини се најдобро облечена фела?

Не знаат да погрешат: Зошто македонските балерини се најдобро облечена фела?

Популарната македонска поетеса Ана Бунтеска во Битола за промоција на нејзините дела

Популарната македонска поетеса Ана Бунтеска во Битола за промоција на нејзините дела

Американски телевизии нè споредуваа со Рио: Интервју со првиот човек на Струмичкиот карневал

Американски телевизии нè споредуваа со Рио: Интервју со првиот човек на Струмичкиот карневал

Како љубат вистинските мажи

Како љубат вистинските мажи

Познати скопски дами се облекоа во бело

Познати скопски дами се облекоа во бело

Сезона на венчаници: Славни Македонки на своите свадби

Сезона на венчаници: Славни Македонки на своите свадби

Дали знаете што означува овој македонски симбол?

Дали знаете што означува овој македонски симбол?

Од Северџане до Ваљон Сума: Чија музика ќе се финансира со народни пари?

Од Северџане до Ваљон Сума: Чија музика ќе се финансира со народни пари?