14 Јули, 2020
0.0186

ЖЕНИ МИЛИЈАРДЕРКИ: Eдна не наследила ниту денар, а денес е супербогата

Објавено во: Стил 09 Септември, 2018

Актерки, пејачки, модели, едни од најубавите жени на светот секогаш се во центарот на вниманието. 

Тоа се жени кои се врвни во своите професии и во текот на годината заработиле солидно богатство. 

Тамара Еклстон, таа е ќерка на британскиот магнат Берни Еклстон кој достигна популарност поради управувањето со формула 1. Многу му должи на својот татко, но таа долго се занимаваше со моделинг, а сега е и тв личност. Пари никогаш не недостигале за неа, а ги заработила затоа што веќе била славна. 

Перена Кеи има само 24 години и веќе е милјардерка.  Logan Property Holding е семејна компанија во која таа самостојно заработила многу пари. 

Шарлот Касираги е италијанска индустријалка, е жена која може да има што ќе посака и ужива во луксуз. Се занимава со пишување и уредништво, а во слободно време следи и мода. 

Сара Блејки е Американка која е богата иако ништо не наследила. Таа работела различни работи, и својата заштеда ја потрошила за бизнис со чорапи. По извесно време бизнисот почнал да „цвета“. Денес има скоро 50 години и е една од најмоќните жени на светот. 

Целиот текст овде

Можеби ќе ве интересира

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата