28 Мај, 2020
0.0219

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Објавено во: Македонија, Балкан 05 Април, 2020

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски, во статус на Фејсбук ја пофали грчката опозиција, предводена од лидерот на СИРИЗА; Алексис Ципрас, наведувајќи:

-Првиот човек на грчката опозиција постира вакви статуси на Фб. Во нив, тој зборува за предлозите што ќе ги достави, а кои се посветени на бизнисот и економијата. Нормално, ниту збор за здравството, бидејќи знае дека треба да даде поддршка и дека не е време за лов на политички поени. Ете, за време на пандемија, вака резонира лидер на опозиција. А кај нас?

Ципрас во својот пост појаснува како ги минува деновите во изолација:

-Деновите во карантин се изгубени. Понекогаш саботната вечер би ја поминале со пријатели. Но сега без разлика кој ден е, ние работиме со нашите партнери преку видео-конференции за да ги претставиме нашите предлози за бизнисите и работивањата, кои ќе ги обелодениме во почетокот на неделава.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Прв ден без полициски час, и нови три жртви од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Прв ден без полициски час, и нови три жртви од коронавирусот

Владината одлука за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

Владината одлука за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

Кој град има најмногу новозаболени од коронавирусот?

Кој град има најмногу новозаболени од коронавирусот?

Продолжува да важи платеното породилно отсуство до завршувањето на времените мерки

Продолжува да важи платеното породилно отсуство до завршувањето на времените мерки

Пановски: Ме плаши зошто е потребно одеднаш да се укине полицискиот час

Пановски: Ме плаши зошто е потребно одеднаш да се укине полицискиот час

Чулев тврди дека отвориле истраги за носители на јавни функции

Чулев тврди дека отвориле истраги за носители на јавни функции

„ЊУЈОРК ТАЈМС“: Неколку лица меѓу кои и екс македонски министер вмешани во злоупотреба со заштитни маски

„ЊУЈОРК ТАЈМС“: Неколку лица меѓу кои и екс македонски министер вмешани во злоупотреба со заштитни маски

ПРАТЕНИКОТ ЗЕКИРИ НАЈРАДОСЕН ПО ВЕСТА - еве што кажа по разрешувањето на реисот Реџепи

ПРАТЕНИКОТ ЗЕКИРИ НАЈРАДОСЕН ПО ВЕСТА - еве што кажа по разрешувањето на реисот Реџепи

Уште тројца починаа, 25 новозаразени од кои еден од геронтолошка установа

Уште тројца починаа, 25 новозаразени од кои еден од геронтолошка установа