02 Декември, 2022
0.0251

ЗГРАДА НА УЖАСОТ, СИН ЈА УБИЛ НЕГОВАТА МАЈКАТА: Станот пломбиран, ѕвоното искршено, ходниците на зградата исполнети со морничава тишина

Објавено во: Балкан 01 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Белградската полиција го уапсила младиот Ѓ. М.(26) поради сомнение дека ја убил сопствената мајка. Младиот човек, како што објавија спрските медиуми, наводно има биполарно растројство.

Според неговата сестра Ѓ. М последните денови чудно се однесувал чудно, а завчера направил инцидент во центарот на Белград кога нападнал непозната девојка.

Да потсетиме, телото на убиената жена беше пронајдено во текот на ноќта со повреди на главата во станот во улицата Војводе Степе, број 353 во Вождовац. Предметот го презеде надлежното Вишо јавно обвинителство, пренесува „Република.рс“.

Како што дознаваме, во полиција била и девојката на приведениот, каде сведочела дека нејзиното момче во последно време чудно се однесувало. Дека чудното однесување на младиот човек не било безопасно, се потврдило и утрово кога неговиот татко се вратил од во раните утрински часови, поточно во 2.30 минути и ја нашол неговата сопруга мртва со видливи повреди по телото. Потоа синот бил приведен и осомничен дека ја убил мајка си.

Неговата сестра Д.М., пред да биде откриено страшното злосторство, изјавила дека се грижела за нивната мајка, која веќе неколку дена не била видена и чуена. Телефонот и бил недостапен, вратата од станот била заклучена. Ѕвоното на вратата од станот не функционирало.

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Османи ја обвини Русија за злонамерно влијание на Западен Балкан

Османи ја обвини Русија за злонамерно влијание на Западен Балкан

Вучиќ го нарече Курти терористичко ѓубре

Вучиќ го нарече Курти терористичко ѓубре

Koлкави плати земаат Црногорците?

Koлкави плати земаат Црногорците?

Српската „ШЉИВОВАЧА“ светско добро: УНЕСКО го вклучи овој пијалак на листата на светско културно нематеријално наследство

Српската „ШЉИВОВАЧА“ светско добро: УНЕСКО го вклучи овој пијалак на листата на светско културно нематеријално наследство

ПРОФЕСОРКАТА ОД ТРСТЕНИК ОТКАКО УЧЕНИЦИТЕ СЕ ИЗБРКАНИ: Училиштето ќе биде помирно и побезбедно место

ПРОФЕСОРКАТА ОД ТРСТЕНИК ОТКАКО УЧЕНИЦИТЕ СЕ ИЗБРКАНИ: Училиштето ќе биде помирно и побезбедно место

Претресена е јахтата на кумот на Путин во Хрватска

Претресена е јахтата на кумот на Путин во Хрватска

ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА БИЛ РОДЕНДЕНОТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ ДЕНИС - неговиот брат ќе му ги посвети сите победи

ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА БИЛ РОДЕНДЕНОТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ ДЕНИС - неговиот брат ќе му ги посвети сите победи

(ВИДЕО) Две деца во Хрватска имаат имиња од кои сите остануваат без зборови

(ВИДЕО) Две деца во Хрватска имаат имиња од кои сите остануваат без зборови

Соседи пријавиле жител на Пожега затоа што ја истакнал тробојката на поранешната СФРЈ

Соседи пријавиле жител на Пожега затоа што ја истакнал тробојката на поранешната СФРЈ