26 Јули, 2021
0.0232

Жител на Теарце се заканувал на новинари

Објавено во: Македонија 16 Јуни, 2021

Приведен e тетовец, кој на Фејсбук се заканувал на повеќе новинари. 

Здружението на новинари на Македонија на 22 март годинава пријавило дека на социјалната мрежа „Фејсбук” пријавениот објавил текст со закани кон новинари од повеќе медиуми.

Полицијата поднесе кривична пријава против А.Е.(36) од селото Теарце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста”.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Бројот на активни се искачи на 310

Бројот на активни се искачи на 310

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО