20 Септември, 2021
0.0192

ЗЛОСТОРНИЧКИ СКАНДАЛ ВО САД: Дипломат во американската амбасада во Мексико дрогирал и силувал 23 жени

Објавено во: Свет 29 Јули, 2021

Поранешен американски дипломат признал дека дрогирал, сексуално злоупотребувал и фотографирал вкупно 23 жени во текот на 14-те години додека работел во американската амбасада во мексиканската престолнина, објави Министерството за правда на САД. Американското министерство за правда објави дека 45-годишниот Брајан Џефри Рејмонд се изјаснил за виновен за злосторствата.

Му се заканува доживотна казна затвор

-Рејмонд го напушти Мексико откако гола жена врескала и барала помош на 31 мај 2020 година, се вели во соопштението на министерството.

Жртвата вели дека не се сеќава на настанот откако конзумирала храна и пијалок што и ги подготвил Рејмонд.

Инаку, злосторствата започнале во 2006 година. Истрагата откри и стотици фотографии и видеа на повеќе од 20 онесвестени голи и полуголи жени.

-Раката на Рејмонд може да се види на фотографиите и видеата. Тој на неговите жртви, кои се во безсознание, им ги допира очите, устата, градите и задникот. Рејмонд, исто така, може да се види како лежи во кревет со своите жртви, се наведува во соопштението.

Во неговиот комкутер е откриено дека пребарувал на интернет за ефектите од комбинацијата на апчиња за спиење и алкохол.

ФБИ, преку соопштение, им се заблагодари на жените кои се дале информации за понатамошна истрага.


Можеби ќе ве интересира

Вооружени Талибанци уживаат на педалинки во езеро

Вооружени Талибанци уживаат на педалинки во езеро

ЕВЕ КАКО ЌЕ СЕ СКИЈА ВО АВСТРИЈА: Ќе ги пушти вакцинираните, негативните и оздравените, ама ако расте бројот на болни, правилата ќе бидат се поостри

ЕВЕ КАКО ЌЕ СЕ СКИЈА ВО АВСТРИЈА: Ќе ги пушти вакцинираните, негативните и оздравените, ама ако расте бројот на болни, правилата ќе бидат се поостри

„ФАЈЗЕР“ ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ ЌЕ БАРА ДОЗВОЛА ОД ФДА ЗА УПОТРЕБА НА ВАКЦИНАТА КАЈ НАЈМЛАДИТЕ: Има голема ефикасност и кај децата од 5 до 11 години

„ФАЈЗЕР“ ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ ЌЕ БАРА ДОЗВОЛА ОД ФДА ЗА УПОТРЕБА НА ВАКЦИНАТА КАЈ НАЈМЛАДИТЕ: Има голема ефикасност и кај децата од 5 до 11 години

ТИМУР БЕКМАНСУРОВ Е НАПАЃАЧОТ НА СТУДЕНТСКИОТ КАМПУС ВО РУСИЈА: Некое „ѓубре“ како мене ќе уништи се околу вас, напиша 18-годишникот пред да го изврши масакрот

ТИМУР БЕКМАНСУРОВ Е НАПАЃАЧОТ НА СТУДЕНТСКИОТ КАМПУС ВО РУСИЈА: Некое „ѓубре“ како мене ќе уништи се околу вас, напиша 18-годишникот пред да го изврши масакрот

ОВА Е ЗЕМЈАТА КОЈА ПРВА ПОЧНА ДА ВАКЦИНИРА ДЕЦА ПРОТИВ КОРОНА ПОСТАРИ ОД ДВЕ ГОДИНИ - тие ја користат сопствената вакцина

ОВА Е ЗЕМЈАТА КОЈА ПРВА ПОЧНА ДА ВАКЦИНИРА ДЕЦА ПРОТИВ КОРОНА ПОСТАРИ ОД ДВЕ ГОДИНИ - тие ја користат сопствената вакцина

(ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ВИДЕА) СТУДЕНТИТЕ СКОКААТ НИЗ ПРОЗОРЦИ ЗА ДА СЕ СПАСАТ, ИМА И МРТВИ И ПОВРЕДЕНИ: Лудиот напаѓач во Русија уште пука

(ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ВИДЕА) СТУДЕНТИТЕ СКОКААТ НИЗ ПРОЗОРЦИ ЗА ДА СЕ СПАСАТ, ИМА И МРТВИ И ПОВРЕДЕНИ: Лудиот напаѓач во Русија уште пука

Жените во Авганистан да не одат на работа - ова го наложија Талибанците

Жените во Авганистан да не одат на работа - ова го наложија Талибанците

ДВА ФАКТОРИ СЕ КЛУЧНИ: Еве зошто три европски земји ги укинуваат сите ковид мерки

ДВА ФАКТОРИ СЕ КЛУЧНИ: Еве зошто три европски земји ги укинуваат сите ковид мерки

Градоначалникот на Јоханесбург загина во сообраќајна несреќа

Градоначалникот на Јоханесбург загина во сообраќајна несреќа