23 Јули, 2019
0.0352

Зоран Ставрески нарачал инспекција за радовишка фирма која им свртела грб

Објавено во: Македонија 17 Август, 2018

Екс министерот Зоран Ставрески во екот на изборната кампања во 2011 година, од поранешниот министер, Миле Јанакиески барал да испрати инспекции во фирма во Радовиш затоа што им свртеле грб  на ВМРО-ДПМНЕ.

„Да пуштиш контрола во Марди во Радовиш, обавезно трудова инспекција. Им помагавме, а сега се свртеле со Љубе или со Љупчо, не знам“- му вели револтирано Ставрески на Јанакиески, тогашниот шеф на изборната кампања на ВМРО- ДПМНЕ.

Ова е уште една од бомбите која денеска беше објавена во случајот „Титаник“.

Можеби ќе ве интересира

Катица Јанева дојде во СЈО со службено возило

Катица Јанева дојде во СЈО со службено возило

Миле Јанакиески побарал операција, имал фамилијарна историја на здравствени проблеми

Миле Јанакиески побарал операција, имал фамилијарна историја на здравствени проблеми

СЈО: Стефанова не е уапсена

СЈО: Стефанова не е уапсена

УТРИНСКИ ФОКУС: Вториот телефон од „Рекет“ е најден - ДУИ во борба за МЕПСО

УТРИНСКИ ФОКУС: Вториот телефон од „Рекет“ е најден - ДУИ во борба за МЕПСО

Заев за БГНЕС: Нема да патуваме низ дупки до Софија

Заев за БГНЕС: Нема да патуваме низ дупки до Софија

СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“: Вториот телефон кој се водеше како изгубен, бил подарен

СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“: Вториот телефон кој се водеше како изгубен, бил подарен

Предлог-закон за Совет за јавни обвинители за контрола над СЈО

Предлог-закон за Совет за јавни обвинители за контрола над СЈО

ДУИ предложи шест директори

ДУИ предложи шест директори

Царовска на средба со директорите: Ќе има ли ново зголемување на вработените во градинките?

Царовска на средба со директорите: Ќе има ли ново зголемување на вработените во градинките?