22 Март, 2018
0.0720

Зошто раперите на Еминем носат дуксери со зборот „Семоќниот“?

Објавено во: Стил 12 Октомври, 2017

Можеби претходно малкумина чуле за американските рапери West Side Gun и Conway, браќата од Бафало, Њујорк, но по „бурата“ која ја предизвика Еминем со фристајл рап песната против Доналд Трамп, сите ќе ги забележат со нивните дуксери на кои е испишан зборот „Семоќниот“ на македонски јазик и кирилица.

Раперите West Side Gun и Conway се дел од продуцентската куќа Griselda Records, додека пак Shady Records која ја води Еминем стана нивни заштитник и главен издавач. Двајцата рапери беа дел од спотот на Еминен во кој го уништува Доналд Трамп со фантастични фристајл стихови против неговите налудничави политики со кои може да предизвика нуклеарен холокауст, да ги влоши меѓурасните односи во САД, како и за непомаѓањето на жртвите од ураганот кој го погоди Порто Рико.

Дуксерите и маичките со слоганот „Семоќниот“ се дел од The Almighty колекцијата која се продава преку веб шопот на Griselda на која фановите може да ја изразат својата поддршка за раперите West Side Gun и Conway. 

Можеби ќе ве интересира

Хероина во борба со пламените јазици - Билјана Денчовска, единствена жена пожарникар

Хероина во борба со пламените јазици - Билјана Денчовска, единствена жена пожарникар

ХИТОВИ ШТО ДОАЃААТ: Кои македонски албуми ги очекуваме годинава?

ХИТОВИ ШТО ДОАЃААТ: Кои македонски албуми ги очекуваме годинава?

НИКОЛА ПЕРЕВСКИ-ПЕРЕ: Ацо Конга и понатаму живее преку „Нокаут“

НИКОЛА ПЕРЕВСКИ-ПЕРЕ: Ацо Конга и понатаму живее преку „Нокаут“

Сузана Стојановска: Родителите на децата со Даунов синдром се снаоѓаат кој како знае

Сузана Стојановска: Родителите на децата со Даунов синдром се снаоѓаат кој како знае

Љубовната приказна на Светлана и Мики Црнокрак и познати македонски двојки

Љубовната приказна на Светлана и Мики Црнокрак и познати македонски двојки

ИНТЕРВЈУ- РИСИМА РИСИМКИН: Судбината на танцовите уметници е да се борат за опстанок

ИНТЕРВЈУ- РИСИМА РИСИМКИН: Судбината на танцовите уметници е да се борат за опстанок

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

Легендарниот Ринго Стар стана витез

Легендарниот Ринго Стар стана витез