24 Септември, 2017
0.4269
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

Кроација Осигурување/неживот донира намирници, лекови, средства за хигиена…за поплавените подрачја

Објавено во: Мои пари 11 Август, 2016

Кроација Осигурување/неживот, се вклучува во акцијата за помош на поплавените подрачја.

kro1

Активностите се поделени на два дела: донација од вработените, во облека, постелнини, средства за хигиена, средства за дезинфекција, средства за чистење, ќебиња и се што е неопходно за полесно пребродување на настраданите од поплавата.

kro4

Вториот дел од  акцијата е целосно поддржан од компанијата и истата е во форма на донација од намирници и лекови кои се потребни за поплавените подрачја.

Од компанијата велат дека секојдневно се во контакт со волонтерите, кои неуморно доставуваат од врата на врата и активно учествуваат во расчистувањето на подрачјата.

kro5

Големо благодарам од цела Кроација, на тимот кој е посветен на оваа задача. Велат се надеваат и дека и нивниот скромен гест, ќе помогне во заедничката цел – најбрзо и најбезболно надминување на кризата.

kro6

За сите погодени од поплавите, за совет и консултации може да се обратат на steti@crosig.mk. Кроација осигурвање/неживот, ги повикува сите свои осигуреници и соработници да се приклучат кон акцијата и да помогнат за полесно надминување на овој немил настан.

Можеби ќе ве интересира

ВМРО ДПМНЕ зборува невистини за МХЕ ТОПОЛКИ

ВМРО ДПМНЕ зборува невистини за МХЕ ТОПОЛКИ

МАКПРОГРЕС ОД ВИНИЦА ЈА ПРЕВЗЕМА ДОНИА ОД ПРИЛЕП

МАКПРОГРЕС ОД ВИНИЦА ЈА ПРЕВЗЕМА ДОНИА ОД ПРИЛЕП

ЕДС тврди: Ниту сме ја иницирале постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ ИНДУСТРИ ниту пак имаме желба Комбинатот да се затвори

ЕДС тврди: Ниту сме ја иницирале постапката за блокирање на сметките на ФЕНИ ИНДУСТРИ ниту пак имаме желба Комбинатот да се затвори

Учениците-иницијатори на позитивни промени во училиштата

Учениците-иницијатори на позитивни промени во училиштата

Деветта „Coca-Cola Активна зона“ за промоција на активниот начин на живот

Деветта „Coca-Cola Активна зона“ за промоција на активниот начин на живот

СИГУРНО ИМАШ БИЗНИС-ИДЕЈА ЗА НАГРАДА ОД 10.000 ЕВРА

СИГУРНО ИМАШ БИЗНИС-ИДЕЈА ЗА НАГРАДА ОД 10.000 ЕВРА

МХЕ Тополки тврдат: Пренамената на земјиштето за МХЕ Тополки е обврска на државата од концесискиот договор потпишан во 2015 година со претходната Влада на ВМРО ДПМНЕ

МХЕ Тополки тврдат: Пренамената на земјиштето за МХЕ Тополки е обврска на државата од концесискиот договор потпишан во 2015 година со претходната Влада на ВМРО ДПМНЕ

Пакети со 50% попуст и со поголема интернет брзина во Неотел

Пакети со 50% попуст и со поголема интернет брзина во Неотел

ОПШТЕСТВЕНА ОДГОВОРНОСТ СТАНА ГЛОБАЛНА ИДЕЈА

ОПШТЕСТВЕНА ОДГОВОРНОСТ СТАНА ГЛОБАЛНА ИДЕЈА