26 Септември, 2016
1.4338
    ALK 5360.43    -0.47%     GRNT 537.38    1.81%     KMB 2410.72    0.23%     MPT 24250    1.1%     RMDEN11 94    1.4%     RMDEN15 92.9    0.32%     SBT 1250    0%     TNB 7500    0%     TPLF 850    2.17%     UNI 670    -0.19%     VITA 8100    -0.19%
Гувернерот го аминува ѕидањето на долгот

Гувернерот го аминува ѕидањето на долгот

МАКЕДОНСКА БЕРЗА ГИ ОТВОРА ВРАТИТЕ: Посетете ја и видете како се тргува во живо!

МАКЕДОНСКА БЕРЗА ГИ ОТВОРА ВРАТИТЕ: Посетете ја и видете како се тргува во живо!

УБИСТВО ИЛИ САМОУБИСТВО ВО КУМАНОВО: Увидот на полицијата завршен, телото на починатиот извадено!

УБИСТВО ИЛИ САМОУБИСТВО ВО КУМАНОВО: Увидот на полицијата завршен, телото на починатиот извадено!

СЈО има сведоци кои потврдуваат дека функционери местеле избори?

СЈО има сведоци кои потврдуваат дека функционери местеле избори?

Граѓаните се повеќе живеат на кредит

Граѓаните се повеќе живеат на кредит

Шарена револуција вечерва се крева на нозе: Поддршка за СЈО!

Шарена револуција вечерва се крева на нозе: Поддршка за СЈО!

ПРЕОПТИМИСТИЧКО: Планираното прибирање даноци за следната година тешко остварливо!

ПРЕОПТИМИСТИЧКО: Планираното прибирање даноци за следната година тешко остварливо!

ТЕШКО СО ЕВРООБВРЗНИЦА: Само за отплата на камати половина милијарда евра!

ТЕШКО СО ЕВРООБВРЗНИЦА: Само за отплата на камати половина милијарда евра!

БУЏЕТ 2017: Пензиите ќе се зголемуваат, за исплата потребни 833 милиони евра!

БУЏЕТ 2017: Пензиите ќе се зголемуваат, за исплата потребни 833 милиони евра!

Најнови вести

Влатко Ѓорчев предупреден од пратениците за националистички изјави

26 Септември, 2016

Пратениците од ДУИ, ДПА и СДСМ реагираа на изјавите на Влатко Ѓорчев кој порача дека се потребни 62 мандати за владејачкото мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ. Ѓорчев исто така посочи дека косовкиот пратеник Албин Курти учествувал на протестите на Шарената рев

Економисти: 2017-та ќе биде тешка за германскиот пазар на труд

Економисти: 2017-та ќе биде тешка за германскиот пазар на труд

Гувернерот го аминува ѕидањето на долгот

Гувернерот го аминува ѕидањето на долгот

МАКЕДОНСКА БЕРЗА ГИ ОТВОРА ВРАТИТЕ: Посетете ја и видете како се тргува во живо!

МАКЕДОНСКА БЕРЗА ГИ ОТВОРА ВРАТИТЕ: Посетете ја и видете како се тргува во живо!

Производ од БиХ хит во САД - плаќаат 15.000 долари за литар

Производ од БиХ хит во САД - плаќаат 15.000 долари за литар

УБИСТВО ИЛИ САМОУБИСТВО ВО КУМАНОВО: Увидот на полицијата завршен, телото на починатиот извадено!

УБИСТВО ИЛИ САМОУБИСТВО ВО КУМАНОВО: Увидот на полицијата завршен, телото на починатиот извадено!