24 Февруари, 2018
0.3243
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

Економија

Бектеши: Продолжуваме да ги поттикнуваме компаниите да инвестираат во локален и регионален економски развој

Бектеши: Продолжуваме да ги поттикнуваме компаниите да инвестираат во локален и регионален економски развој

23 Февруари, 2018

Заев со компании-членки на Германската стопанска комора во Албанија: Искористете ги нашите економски потенцијали

Заев со компании-членки на Германската стопанска комора во Албанија: Искористете ги нашите економски потенцијали

23 Февруари, 2018

Како инвеститор ќе добиеше 20 трилиони во биткоин за беспари?

Како инвеститор ќе добиеше 20 трилиони во биткоин за беспари?

23 Февруари, 2018

ВМРО-ДПМНЕ: Зголемувањето на границата за пензионирање и придонесите е удар врз економијата

ВМРО-ДПМНЕ: Зголемувањето на границата за пензионирање и придонесите е удар врз економијата

23 Февруари, 2018

ИНИЦИЈАТИВА: Посебен даночен режим за холдинг друштвата за економски раст

ИНИЦИЈАТИВА: Посебен даночен режим за холдинг друштвата за економски раст

23 Февруари, 2018

Здружението на информатичко-комуникациските технологии  излезе со заклучоци за операторите

Здружението на информатичко-комуникациските технологии излезе со заклучоци за операторите

23 Февруари, 2018

Усвоени Финансиските извештаи на НБРМ и Годишната сметка за 2017 година

Усвоени Финансиските извештаи на НБРМ и Годишната сметка за 2017 година

23 Февруари, 2018

МЕПСО ќе гради 100 километри нови далекуводи

МЕПСО ќе гради 100 километри нови далекуводи

23 Февруари, 2018

Уште еден возбудлив ден за светските и регионалните берзи

Уште еден возбудлив ден за светските и регионалните берзи

23 Февруари, 2018

Скопски пазар во долгови, продал недвижнини вредни милиони евра

Скопски пазар во долгови, продал недвижнини вредни милиони евра

23 Февруари, 2018

Кина ќе биде првата економија без кеш во светот - Што може ние да научиме?

Кина ќе биде првата економија без кеш во светот - Што може ние да научиме?

23 Февруари, 2018

РЕВИЗОРИТЕ ОТКРИВААТ: ДИК и преклани си поделиле по пет плати

РЕВИЗОРИТЕ ОТКРИВААТ: ДИК и преклани си поделиле по пет плати

23 Февруари, 2018

Грција планира 1 милион конфискации годинава

Грција планира 1 милион конфискации годинава

23 Февруари, 2018

Ги тужи Microsoft за 600 милиони долари зашто му го расипале компјутерот

Ги тужи Microsoft за 600 милиони долари зашто му го расипале компјутерот

23 Февруари, 2018

Анѓушев: Планот за економски раст поддржува резултати - Македонија е земја на знаење и технологија, а не на евтина работна сила

Анѓушев: Планот за економски раст поддржува резултати - Македонија е земја на знаење и технологија, а не на евтина работна сила

23 Февруари, 2018

Како лани валаше „Макстил“?

Како лани валаше „Макстил“?

23 Февруари, 2018

Анѓушев: Македонија не смееме да ја рекламираме како земја со евтина работна сила

Анѓушев: Македонија не смееме да ја рекламираме како земја со евтина работна сила

22 Февруари, 2018

Биткоинот „падна“ на психолошка граница

Биткоинот „падна“ на психолошка граница

22 Февруари, 2018