29 Март, 2017
0.3407
    ALK 5700.04    0%     ALKB 18510    0%     BESK 11200    -1.76%     CEVI 865    2.98%     GRNT 680.28    0.04%     KMB 2800.75    -0.34%     MB 36300    0%     MPT 27500    -0.58%     MTUR 3518.35    0.75%     OHB 4900    -1.01%     REPL 44000    2.33%     RMDEN15 95    0%     SBT 1281.8    0.06%     STB 893.89    -0.68%     STIL 75    0%     TEL 250    -1.96%     TETE 1100    6.69%     TNB 10900    0.93%     TPLF 900    -2.17%     TTK 758    -2.94%

Анализа

Каде оди Република Македонија?

Каде оди Република Македонија?

27 Март, 2017

Заев и со програма ставена црно на бело не го разубеди ВМРО-ДПМНЕ дека нема албанизација

Заев и со програма ставена црно на бело не го разубеди ВМРО-ДПМНЕ дека нема албанизација

11 Март, 2017

Што, колку и со какви услови банките ги нудат станбените кредити

Што, колку и со какви услови банките ги нудат станбените кредити

10 Март, 2017

Скапиот долар и политичката несигурност-главни кочници за посилен глобален раст

Скапиот долар и политичката несигурност-главни кочници за посилен глобален раст

08 Март, 2017

Се очекува Иванов да возврати со прогласување вонредна состојба

Се очекува Иванов да возврати со прогласување вонредна состојба

04 Март, 2017

Анализа: УЈП лови физички лица кои ќе се обврзат на ДДВ - Полнење на буџетот или законски исправно?

Анализа: УЈП лови физички лица кои ќе се обврзат на ДДВ - Полнење на буџетот или законски исправно?

28 Февруари, 2017

ИМПЕРИЈА ВО ЗАОЃАЊЕ: Овие две земји до 2050 ќе ја пристигнат САД како прва економска сила во светот

ИМПЕРИЈА ВО ЗАОЃАЊЕ: Овие две земји до 2050 ќе ја пристигнат САД како прва економска сила во светот

17 Февруари, 2017

Нема отстапки од албанската платформа но, кој ќе парадира како победник?

Нема отстапки од албанската платформа но, кој ќе парадира како победник?

16 Февруари, 2017

Трамп и Брегзит носат нови закани за финансиските регулативи

Трамп и Брегзит носат нови закани за финансиските регулативи

10 Февруари, 2017

Ако Ахмети го обезвласти Груевски сите негативни политички игри ќе завршат

Ако Ахмети го обезвласти Груевски сите негативни политички игри ќе завршат

04 Февруари, 2017

Што сега - Политичарите молчат, а „експертите“ ќе се потепаат кај кого да оди мандатот

Што сега - Политичарите молчат, а „експертите“ ќе се потепаат кај кого да оди мандатот

30 Јануари, 2017

Вратениот мандат претседателот Иванов има апсолутна слобода дали пак и на кого ќе го додели

Вратениот мандат претседателот Иванов има апсолутна слобода дали пак и на кого ќе го додели

30 Јануари, 2017

Инфлација на различни брзини во еврозоната ја става ЕЦБ пред дилема

Инфлација на различни брзини во еврозоната ја става ЕЦБ пред дилема

28 Јануари, 2017

Ако нема коалиција со Ахмети, Груевски на нови избори сам против сите

Ако нема коалиција со Ахмети, Груевски на нови избори сам против сите

27 Јануари, 2017

Дали ДУИ омекна за Сеалбанската платформа - СЈО и двојазичност се приоритет

Дали ДУИ омекна за Сеалбанската платформа - СЈО и двојазичност се приоритет

21 Јануари, 2017

Истражување: Конфискација на имот на политичари во Македонија - Реална борба против криминалот или политичка хајка?

Истражување: Конфискација на имот на политичари во Македонија - Реална борба против криминалот или политичка хајка?

21 Јануари, 2017

Груевски го има мандатот, но влада без ВМРО-ДПМНЕ отвара опасни сценарија?

Груевски го има мандатот, но влада без ВМРО-ДПМНЕ отвара опасни сценарија?

09 Јануари, 2017

70% од работните позиции ќе исчезнат до 2040та - Како да се подготвите за иднината

70% од работните позиции ќе исчезнат до 2040та - Како да се подготвите за иднината

07 Јануари, 2017