29 Март, 2017
0.3447
    29NO 300    -80%     ADIN 639    -8.71%     ALK 5704.29    0.07%     BESK 12000.42    7.15%     CEVI 867.37    0.27%     GRNT 678.78    -0.22%     KJUBI 1601    -2.97%     KMB 2800    -0.03%     MPT 27402    -0.36%     OHB 4916.67    0.34%     PKB 13299    12.7%     RMDEN15 96.4    1.47%     STB 898.33    0.5%     TNB 10900    0%     TPLF 893    -0.78%

Финансии

БИЗНИС ВО СТРАНСТВО: Девет најпогодни земји во светот за водење бизнис

БИЗНИС ВО СТРАНСТВО: Девет најпогодни земји во светот за водење бизнис

29 Март, 2017

ШТО ВЕЛАТ БАНКАРИТЕ: Дали е можно поевтинување на кредитите?

ШТО ВЕЛАТ БАНКАРИТЕ: Дали е можно поевтинување на кредитите?

29 Март, 2017

Кој е жената, која се пензионираше на 28 година со 2 милиони во банка?

Кој е жената, која се пензионираше на 28 година со 2 милиони во банка?

28 Март, 2017

Како паметно да одговорите која е вашата посакувана плата?

Како паметно да одговорите која е вашата посакувана плата?

28 Март, 2017

ПОБЕДА НА СИНДИКАТИТЕ: 12 евра по час

ПОБЕДА НА СИНДИКАТИТЕ: 12 евра по час

28 Март, 2017

7 важни вистини кои ќе ви ја променат кариерата

7 важни вистини кои ќе ви ја променат кариерата

27 Март, 2017

ФОТО: Запознајте ги најмладите милијардери во светот

ФОТО: Запознајте ги најмладите милијардери во светот

27 Март, 2017

ПРЕТПРИЕМАЧКА ПРИКАЗНА: Кога бизнисот е на стабилни темели успехот доаѓа постепено

ПРЕТПРИЕМАЧКА ПРИКАЗНА: Кога бизнисот е на стабилни темели успехот доаѓа постепено

27 Март, 2017

Бидете успешен фриленсер со овие 5 совети

Бидете успешен фриленсер со овие 5 совети

24 Март, 2017

ОВА Е ФИРМА: На секој работник му даваат по 9000 евра бонус

ОВА Е ФИРМА: На секој работник му даваат по 9000 евра бонус

23 Март, 2017

Земја каде сиромашните се се посиромашни, а богатите уште побогати

Земја каде сиромашните се се посиромашни, а богатите уште побогати

23 Март, 2017

Плаќаат 150 евра од час само да го работите ова-Вистинската страна на берењето шпаргли!

Плаќаат 150 евра од час само да го работите ова-Вистинската страна на берењето шпаргли!

23 Март, 2017

Работете во овие земји и парите ви се загарантирани

Работете во овие земји и парите ви се загарантирани

22 Март, 2017

ПАРИТЕ НЕ ВЕ ПРАВАТ СРЕЌНИ НА РАБОТА: Што е поважно од финансиите?

ПАРИТЕ НЕ ВЕ ПРАВАТ СРЕЌНИ НА РАБОТА: Што е поважно од финансиите?

21 Март, 2017

Запознајте го најмладиот милијардер во светот: Има 26 години и е од Европа!

Запознајте го најмладиот милијардер во светот: Има 26 години и е од Европа!

21 Март, 2017

Колку промените се важни за вашата компанија?

Колку промените се важни за вашата компанија?

21 Март, 2017

СВЕТСКИТЕ МИЛИЈАРДЕРИ НИКОГАШ ПОСИЛНИ: Исти имиња, само бројката е поголема!

СВЕТСКИТЕ МИЛИЈАРДЕРИ НИКОГАШ ПОСИЛНИ: Исти имиња, само бројката е поголема!

20 Март, 2017

СОВЕТИ НА ХРВАТ КОЈ ЗАМИНАЛ ВО СТРАНСТВО: Еве колку пари ќе ви требаат за почеток

СОВЕТИ НА ХРВАТ КОЈ ЗАМИНАЛ ВО СТРАНСТВО: Еве колку пари ќе ви требаат за почеток

20 Март, 2017