29 Март, 2017
0.4032
    29NO 300    -80%     ADIN 639    -8.71%     ALK 5704.29    0.07%     BESK 12000.42    7.15%     CEVI 867.37    0.27%     GRNT 678.78    -0.22%     KJUBI 1601    -2.97%     KMB 2800    -0.03%     MPT 27402    -0.36%     OHB 4916.67    0.34%     PKB 13299    12.7%     RMDEN15 96.4    1.47%     STB 898.33    0.5%     TNB 10900    0%     TPLF 893    -0.78%

Македонија

СЈО го одби барањето на Зврлевски против законитоста на притворот за Кочан

СЈО го одби барањето на Зврлевски против законитоста на притворот за Кочан

29 Март, 2017

Села до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Уште имате геноцидни тенденции

Села до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Уште имате геноцидни тенденции

29 Март, 2017

Вељаноски: Да се договориме или ќе работиме или не

Вељаноски: Да се договориме или ќе работиме или не

29 Март, 2017

„СОС“ со каша попара теорија - Сорос е крив за платформата и италијански служби

„СОС“ со каша попара теорија - Сорос е крив за платформата и италијански служби

29 Март, 2017

Спасовски ја пушти снимката со Ивона Талевска, вели имало само „криминална платформа“

Спасовски ја пушти снимката со Ивона Талевска, вели имало само „криминална платформа“

29 Март, 2017

Партиите се против патоказот на ВМРО-ДПМНЕ

Партиите се против патоказот на ВМРО-ДПМНЕ

29 Март, 2017

Димовски: Да одбереме претседател на Собрание кој ќе распише нови избори

Димовски: Да одбереме претседател на Собрание кој ќе распише нови избори

29 Март, 2017

Туск следната недела доаѓа во Македонија, со кого ќе се сретне?

Туск следната недела доаѓа во Македонија, со кого ќе се сретне?

29 Март, 2017

Богоевски: Не се плашите ни од кантонизации, ни од федерализации, вас ве плаши нешто друго

Богоевски: Не се плашите ни од кантонизации, ни од федерализации, вас ве плаши нешто друго

29 Март, 2017

СДСМ тврди ВМРО-ДПМНЕ го „кочи“ Собранието, а  тие бараат да се откажат од Тиранската платформа

СДСМ тврди ВМРО-ДПМНЕ го „кочи“ Собранието, а тие бараат да се откажат од Тиранската платформа

29 Март, 2017

ВОУТЕР ПЛОМП ЗА ФАКТОР 24:  Разочаран сум од монологот во Собранието, изберете претседател и зафатете се со работа!

ВОУТЕР ПЛОМП ЗА ФАКТОР 24: Разочаран сум од монологот во Собранието, изберете претседател и зафатете се со работа!

29 Март, 2017

Во Собранието се кршат копја за албанската платформа

Во Собранието се кршат копја за албанската платформа

29 Март, 2017

Германскиот шеф на дипломатијата бара Иванов да го додели мандатот

Германскиот шеф на дипломатијата бара Иванов да го додели мандатот

29 Март, 2017

РЕПЛИКИ И КОНТРАРЕПЛИКИ: Пратениците од ВМРО ДПМНЕ и денес „пеат иста песна“

РЕПЛИКИ И КОНТРАРЕПЛИКИ: Пратениците од ВМРО ДПМНЕ и денес „пеат иста песна“

29 Март, 2017

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека патоказот кој го нудат е добра основа за постигнување консензус околу излез од кризата

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека патоказот кој го нудат е добра основа за постигнување консензус околу излез од кризата

29 Март, 2017

Фактор24: Дали Цаноски ќе го тужи лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски?

Фактор24: Дали Цаноски ќе го тужи лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски?

29 Март, 2017

СДСМ: Груевски се шета, ВМРО-ДПМНЕ зборуваат сами со себе, а граѓаните трпат

СДСМ: Груевски се шета, ВМРО-ДПМНЕ зборуваат сами со себе, а граѓаните трпат

29 Март, 2017

Од молчење до насилно исфрлање, какви се блокади досега имал Парламентот

Од молчење до насилно исфрлање, какви се блокади досега имал Парламентот

29 Март, 2017