29 Март, 2017
0.3895
    ALK 5700.04    0%     ALKB 18510    0%     BESK 11200    -1.76%     CEVI 865    2.98%     GRNT 680.28    0.04%     KMB 2800.75    -0.34%     MB 36300    0%     MPT 27500    -0.58%     MTUR 3518.35    0.75%     OHB 4900    -1.01%     REPL 44000    2.33%     RMDEN15 95    0%     SBT 1281.8    0.06%     STB 893.89    -0.68%     STIL 75    0%     TEL 250    -1.96%     TETE 1100    6.69%     TNB 10900    0.93%     TPLF 900    -2.17%     TTK 758    -2.94%

Балкан

Австрија сака да излезе од програмата на ЕУ за распределба на мигранти

Австрија сака да излезе од програмата на ЕУ за распределба на мигранти

28 Март, 2017

(ФОТО) ТУРИСТИТЕ ГО ОБОЖУВААТ: Напуштениот остров во Средоземното море каде некогаш луѓето оделе за да починат

(ФОТО) ТУРИСТИТЕ ГО ОБОЖУВААТ: Напуштениот остров во Средоземното море каде некогаш луѓето оделе за да починат

28 Март, 2017

Црногорците на чекор од членство во НАТО: Сенаторите гласале ЗА, но сепак двајца се противат

Црногорците на чекор од членство во НАТО: Сенаторите гласале ЗА, но сепак двајца се противат

28 Март, 2017

Албанската опозиција се закани со бојкот на изборите, ако Рама остане на власт

Албанската опозиција се закани со бојкот на изборите, ако Рама остане на власт

27 Март, 2017

ТУРЦИЈА ДОАЃА НА БАЛКАНОТ: Овој регион ни е многу важен, ќе бидеме активни

ТУРЦИЈА ДОАЃА НА БАЛКАНОТ: Овој регион ни е многу важен, ќе бидеме активни

27 Март, 2017

УБИСТВО ИЛИ САМОУБИСТВО: Сириец најден мртов во Грција

УБИСТВО ИЛИ САМОУБИСТВО: Сириец најден мртов во Грција

27 Март, 2017

Музалас: Нашата земја веќе носи тежок товар

Музалас: Нашата земја веќе носи тежок товар

27 Март, 2017

Светски медиуми: Бугарите ja избраа Европа пред Русија

Светски медиуми: Бугарите ja избраа Европа пред Русија

27 Март, 2017

Баша со тешки обвинувања: Рама е едно со албанската мафија

Баша со тешки обвинувања: Рама е едно со албанската мафија

26 Март, 2017

Што ветува Шешељ ако биде претседател?

Што ветува Шешељ ако биде претседател?

25 Март, 2017

Павлопулос: Со иредентистички тенденции Македонија нема европска иднина

Павлопулос: Со иредентистички тенденции Македонија нема европска иднина

25 Март, 2017

Тужба до НАТО за бомбардирањето на Југославија

Тужба до НАТО за бомбардирањето на Југославија

25 Март, 2017

Блиц: Терористот од Лондон војуваше во БиХ како муџахедин

Блиц: Терористот од Лондон војуваше во БиХ како муџахедин

25 Март, 2017

Јункер: Ако ЕУ се распадне, на Балканот ќе има војна

Јункер: Ако ЕУ се распадне, на Балканот ќе има војна

24 Март, 2017

ПОРАЗИТЕЛНО: Во оваа земја 70% од работниците не земаат плата навреме

ПОРАЗИТЕЛНО: Во оваа земја 70% од работниците не земаат плата навреме

24 Март, 2017

ЕРДОГАН ПРОДОЛЖУВА СО ПРОВОКАЦИИ: За него европските земји се нацисти

ЕРДОГАН ПРОДОЛЖУВА СО ПРОВОКАЦИИ: За него европските земји се нацисти

24 Март, 2017

АНКЕТА:  Извинување за бомбардирањето не прифаќаат 64% од Србите

АНКЕТА: Извинување за бомбардирањето не прифаќаат 64% од Србите

24 Март, 2017

СЕ ПРОДАВААТ ДВА ДВОРЦИ: Колку чини секој од нив?

СЕ ПРОДАВААТ ДВА ДВОРЦИ: Колку чини секој од нив?

24 Март, 2017