29 Март, 2017
0.4467
    ALK 5700.04    0%     ALKB 18510    0%     BESK 11200    -1.76%     CEVI 865    2.98%     GRNT 680.28    0.04%     KMB 2800.75    -0.34%     MB 36300    0%     MPT 27500    -0.58%     MTUR 3518.35    0.75%     OHB 4900    -1.01%     REPL 44000    2.33%     RMDEN15 95    0%     SBT 1281.8    0.06%     STB 893.89    -0.68%     STIL 75    0%     TEL 250    -1.96%     TETE 1100    6.69%     TNB 10900    0.93%     TPLF 900    -2.17%     TTK 758    -2.94%

Свет

Украдена 100 килограмова златна монета од музеј во Берлин проценета на околу 4 милиони долари

Украдена 100 килограмова златна монета од музеј во Берлин проценета на околу 4 милиони долари

28 Март, 2017

МОСКВА ПРЕДУПРЕДУВА: Американскиот воен штит провоцира нова трка во вооружувањето

МОСКВА ПРЕДУПРЕДУВА: Американскиот воен штит провоцира нова трка во вооружувањето

28 Март, 2017

Ова се градовите со најзагаден воздух во светот

Ова се градовите со најзагаден воздух во светот

28 Март, 2017

(ВИДЕО) Ова момче има само 9 години и веќе минало низ пеколот

(ВИДЕО) Ова момче има само 9 години и веќе минало низ пеколот

28 Март, 2017

(ВИДЕО) Гром удри во автомобил, еве ги реакциите

(ВИДЕО) Гром удри во автомобил, еве ги реакциите

28 Март, 2017

(ВИДЕО) НИВНИТЕ ПАРИ СЕ КРВАВИ: Овие 5 семејства би сакале да заборават како ги создале своите империи!

(ВИДЕО) НИВНИТЕ ПАРИ СЕ КРВАВИ: Овие 5 семејства би сакале да заборават како ги создале своите империи!

28 Март, 2017

(ВИДЕО) МИСТЕРИОЗЕН КУПУВАЧ НА КУЌАТА НА ТРАМП: Погледнете ја цената!

(ВИДЕО) МИСТЕРИОЗЕН КУПУВАЧ НА КУЌАТА НА ТРАМП: Погледнете ја цената!

28 Март, 2017

УДАРОТ ВРЗ ТЕРЕЗА МЕЈ СИГУРЕН: Северна Ирска може да ја напушти Велика Британија по Брегзит

УДАРОТ ВРЗ ТЕРЕЗА МЕЈ СИГУРЕН: Северна Ирска може да ја напушти Велика Британија по Брегзит

28 Март, 2017

(ВИДЕО) АМЕРИКА ВО ШОК, АНАЛИТИЧАРИТЕ ВО ПАНИКА: Најопасната нуклеарна подморница стигнува за 3 дена!

(ВИДЕО) АМЕРИКА ВО ШОК, АНАЛИТИЧАРИТЕ ВО ПАНИКА: Најопасната нуклеарна подморница стигнува за 3 дена!

27 Март, 2017

ЕУ воведува квалификациски пасош за бегалците и мигрантите

ЕУ воведува квалификациски пасош за бегалците и мигрантите

27 Март, 2017

СОВЕТНИК ОД ОН СО ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ: Трета светска војна е во тек!

СОВЕТНИК ОД ОН СО ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ: Трета светска војна е во тек!

27 Март, 2017

(ВИДЕО) РУСИН ПОКАЖА ШТО Е ДОБРА ВОЛЈА: Прави преубави фотографии, иако е слеп

(ВИДЕО) РУСИН ПОКАЖА ШТО Е ДОБРА ВОЛЈА: Прави преубави фотографии, иако е слеп

27 Март, 2017

Ле Пен: Европската унија умира

Ле Пен: Европската унија умира

27 Март, 2017

(ФОТО+ВИДЕО) Јапонски ученици отишле на планинарење - ги затрупа лавина

(ФОТО+ВИДЕО) Јапонски ученици отишле на планинарење - ги затрупа лавина

27 Март, 2017

(ВИДЕО) АПОКАЛИПСА ВО АВСТРАЛИЈА: Илјадници луѓе избегаа од домовите поради циклонот кој дува 300 на час

(ВИДЕО) АПОКАЛИПСА ВО АВСТРАЛИЈА: Илјадници луѓе избегаа од домовите поради циклонот кој дува 300 на час

27 Март, 2017

Руската полиција го уапси опозицискиот лидер Навални во московските протести

Руската полиција го уапси опозицискиот лидер Навални во московските протести

26 Март, 2017

Турција бесна за анти Ердоган протестите - повикан швајцарскиот заменик-амбасадор

Турција бесна за анти Ердоган протестите - повикан швајцарскиот заменик-амбасадор

26 Март, 2017

Напаѓач цела вечер ја држеше будна полицијата во Лас Вегас

Напаѓач цела вечер ја држеше будна полицијата во Лас Вегас

26 Март, 2017