24 Јануари, 2018
0.4478
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Колумни

Колку вреди откупот во земјоделството за изминатите 5 години?

Колку вреди откупот во земјоделството за изминатите 5 години?

23 Јануари, 2018

Русија ќе прифати кое било име на Македонија договорено со Грција

Русија ќе прифати кое било име на Македонија договорено со Грција

19 Јануари, 2018

Драги мои синови – вие сте Македонци!

Драги мои синови – вие сте Македонци!

18 Јануари, 2018

За кого, за МАКЕДОНИЈА

За кого, за МАКЕДОНИЈА

18 Јануари, 2018

Спој на примитивен национализам и отсуство на државотворно чувство

Спој на примитивен национализам и отсуство на државотворно чувство

16 Јануари, 2018

Европски фронт против новите американски санкции кон Русија

Европски фронт против новите американски санкции кон Русија

12 Јануари, 2018

Параван комисии и работни тела со веќе видени

Параван комисии и работни тела со веќе видени "реформски идеи"

11 Јануари, 2018

САД подготвуваат нови санкции-предизборен поздрав за Путин

САД подготвуваат нови санкции-предизборен поздрав за Путин

05 Јануари, 2018

Додека има овци, ќе има и волна, но до кога тие што стрижат ќе удираат и заушка?!

Додека има овци, ќе има и волна, но до кога тие што стрижат ќе удираат и заушка?!

05 Јануари, 2018

Еден настан, различна правна диоптрија

Еден настан, различна правна диоптрија

02 Јануари, 2018

ВРХОВЕН КОМАНДАНТ НА ВООРУЖЕНИТЕ СИЛИ НА МАКЕДОНИЈА

ВРХОВЕН КОМАНДАНТ НА ВООРУЖЕНИТЕ СИЛИ НА МАКЕДОНИЈА

31 Декември, 2017

Македонија 2017 - Пресвртна година која ќе сакаме што побрзо да ја заборавиме

Македонија 2017 - Пресвртна година која ќе сакаме што побрзо да ја заборавиме

31 Декември, 2017

Ќе прерасне ли притворот од мерка во казна?

Ќе прерасне ли притворот од мерка во казна?

28 Декември, 2017

Македонија во слободен пад (дали само) според перцепцијата на корупцијата

Македонија во слободен пад (дали само) според перцепцијата на корупцијата

26 Декември, 2017

Путин се враќа на изворните принципи за Балканот

Путин се враќа на изворните принципи за Балканот

22 Декември, 2017

Хоп-хоп, остави таблет и лап топ

Хоп-хоп, остави таблет и лап топ

22 Декември, 2017

Се плашам дека можеби нема да не биде!?

Се плашам дека можеби нема да не биде!?

20 Декември, 2017

Заев ја гледа 2018 како историска за ЕУ и НАТО, но време е да се врати „дома“

Заев ја гледа 2018 како историска за ЕУ и НАТО, но време е да се врати „дома“

19 Декември, 2017