24 Јануари, 2018
0.5172

(ГАЛЕРИЈА) Пламени јазици на Архитектонски факултет, стигна пожарна

Објавено во: Македонија, Галерија 09 Ноември, 2017

Пламени јазици го опфатија најгорниот кат на Архитектонски факултет во Скопје лоциран непосредно до булеварот Партизански одреди. 


Поради ограничениот приод имаше мало доцнење на противпожарните екипи, но тие сега се пристигнати на местото на пожарот и можат да започнат акција за гасење на пламените јазици. 


Пожарот се шири доста брзо и голем чад е видлив од голема далечина. Во околината на факултетот се собираат и граѓани кои се загрижени за состојбата. 

Засега немаме информации за повредени студенти или професори. 

ФОТО: ФАКТОР

Можеби ќе ве интересира

Интервју отец Царкњас: Ќе имаме проблеми ако Македонија направи големи отстапки

Интервју отец Царкњас: Ќе имаме проблеми ако Македонија направи големи отстапки

По 15 години Македонија повторно во Давос, Заев го чека и Ципрас

По 15 години Македонија повторно во Давос, Заев го чека и Ципрас

Со субвенции до подобри наставници во основно

Со субвенции до подобри наставници во основно

Османи: Обвинителот Јовевски не е добар за Албанците

Османи: Обвинителот Јовевски не е добар за Албанците

Досие: Клинички по месеци на препукувања тргна кон изградба

Досие: Клинички по месеци на препукувања тргна кон изградба

Чешка ја порази Македонија, изгубивме шанса за пласман во полуфинале

Чешка ја порази Македонија, изгубивме шанса за пласман во полуфинале

До крајот на 2020 година ќе се воведе државна социјална пензија

До крајот на 2020 година ќе се воведе државна социјална пензија

СОНК најавува радикални мерки ако не се исплатат платите за декември

СОНК најавува радикални мерки ако не се исплатат платите за декември

Синодот на ГПЦ ќе се состанува вонредно за „Македонија“

Синодот на ГПЦ ќе се состанува вонредно за „Македонија“