25 Март, 2018
0.0640

Кроација Осигурување/неживот донира намирници, лекови, средства за хигиена…за поплавените подрачја

Објавено во: Мои пари 11 Август, 2016

Кроација Осигурување/неживот, се вклучува во акцијата за помош на поплавените подрачја.

kro1

Активностите се поделени на два дела: донација од вработените, во облека, постелнини, средства за хигиена, средства за дезинфекција, средства за чистење, ќебиња и се што е неопходно за полесно пребродување на настраданите од поплавата.

kro4

Вториот дел од  акцијата е целосно поддржан од компанијата и истата е во форма на донација од намирници и лекови кои се потребни за поплавените подрачја.

Од компанијата велат дека секојдневно се во контакт со волонтерите, кои неуморно доставуваат од врата на врата и активно учествуваат во расчистувањето на подрачјата.

kro5

Големо благодарам од цела Кроација, на тимот кој е посветен на оваа задача. Велат се надеваат и дека и нивниот скромен гест, ќе помогне во заедничката цел – најбрзо и најбезболно надминување на кризата.

kro6

За сите погодени од поплавите, за совет и консултации може да се обратат на steti@crosig.mk. Кроација осигурвање/неживот, ги повикува сите свои осигуреници и соработници да се приклучат кон акцијата и да помогнат за полесно надминување на овој немил настан.

Можеби ќе ве интересира

ЕуроНикел: Успешно реализирана првата фаза на откуп на побарувања во ФЕНИ Преку 60 милиони eвра инвестирани во иднината на ФЕНИ досега

ЕуроНикел: Успешно реализирана првата фаза на откуп на побарувања во ФЕНИ Преку 60 милиони eвра инвестирани во иднината на ФЕНИ досега

Со системско решение за социјално претприемништво до #ОброкЗаСите

Со системско решение за социјално претприемништво до #ОброкЗаСите

(ВИДЕО) Гледајте „Фчерашни новости“ и добијте си подарок

(ВИДЕО) Гледајте „Фчерашни новости“ и добијте си подарок

Банката – партнер во реализација на вашите потреби и идеи

Банката – партнер во реализација на вашите потреби и идеи

Успешни проекти за меѓуетничка интеграција на младите и градење соживот за сите

Успешни проекти за меѓуетничка интеграција на младите и градење соживот за сите

СВЕТСКИ ДЕН НА ВОДИТЕ 2018: ОДГОВОРОТ Е ВО ПРИРОДАТА

СВЕТСКИ ДЕН НА ВОДИТЕ 2018: ОДГОВОРОТ Е ВО ПРИРОДАТА

Македонска берза со предавање за БЕСТ се вклучи во одбележување на Глобалната недела на парите

Македонска берза со предавање за БЕСТ се вклучи во одбележување на Глобалната недела на парите

Министерот Тевдовски, екипата на Исцелител и градоначалниот на Македонија во Еден на Еден

Министерот Тевдовски, екипата на Исцелител и градоначалниот на Македонија во Еден на Еден

Македонската компанија ГРЕЕМАК ГРУП, го отвори најголемиот продажен салон на ГРЕЕ во Европа

Македонската компанија ГРЕЕМАК ГРУП, го отвори најголемиот продажен салон на ГРЕЕ во Европа