20 Септември, 2018
0.3163
    ADIN 560    0.54%     ALK 8003.87    -0.04%     GRNT 820    -0.04%     KMB 5166.51    0.13%     MAGP 6150    0%     MERM 2000    0%     MPT 47742.7    0.77%     OHB 6548.31    -0.62%     OKTA 4257    -2.99%     PPIV 46000    -0.48%     RMDEN15 95    -1.55%     RMDEN17 96.1    0%     STB 1109    0.06%     STIL 128.49    -1.92%     TETE 2308.76    4.83%     TKVS 4996    2.98%     TNB 14000    -2.78%     TTK 1135.39    1.38%     UNI 2330.37    2.84%

Финансии

(ФОТО) ГИ ЧУВА ДЕЦАТА НА БОГАТИТЕ НА ПАТУВАЊА: Какви искуства доживеала не можете да замислите

(ФОТО) ГИ ЧУВА ДЕЦАТА НА БОГАТИТЕ НА ПАТУВАЊА: Какви искуства доживеала не можете да замислите

20 Септември, 2018

Директорот на Инстаграм и милијардер има лек: Како тој се бори против мрзеливоста?

Директорот на Инстаграм и милијардер има лек: Како тој се бори против мрзеливоста?

20 Септември, 2018

Пет општини ќе добијат грантови за подобрување на социјалните услуги

Пет општини ќе добијат грантови за подобрување на социјалните услуги

20 Септември, 2018

ОД ЕНТУЗИЈАЗАМ ДО УСПЕШЕН БИЗНИС: Како Англичанец ја оживеа верзијата на комунистичка Веспа

ОД ЕНТУЗИЈАЗАМ ДО УСПЕШЕН БИЗНИС: Како Англичанец ја оживеа верзијата на комунистичка Веспа

20 Септември, 2018

Кому најбогатиот човек на светот му подари 2 милијарди долари?

Кому најбогатиот човек на светот му подари 2 милијарди долари?

19 Септември, 2018

НЕОБИЧНО: Има диплома ама бирала нива, а не канцеларија

НЕОБИЧНО: Има диплома ама бирала нива, а не канцеларија

19 Септември, 2018

Дамјановиќ: Дигиталните извештаи за инвеститорите поевтини и за 50 отсто

Дамјановиќ: Дигиталните извештаи за инвеститорите поевтини и за 50 отсто

19 Септември, 2018

ЗАРАБОТУВА ПО 500 ЕВРА НЕДЕЛНО: Работата не е тешка, но е добро платена

ЗАРАБОТУВА ПО 500 ЕВРА НЕДЕЛНО: Работата не е тешка, но е добро платена

18 Септември, 2018

По 10.600 денари социјална помош за семејствата кои сега земаат 3.029

По 10.600 денари социјална помош за семејствата кои сега земаат 3.029

18 Септември, 2018

Сакале да заработат џепарлак, но создадоа бренд

Сакале да заработат џепарлак, но создадоа бренд

18 Септември, 2018

Луксузен ланец на хотели од Катар бара работници

Луксузен ланец на хотели од Катар бара работници

18 Септември, 2018

РАБОТАТА ИМ СТОИ СО МЕСЕЦИ: Нив им требаат 150.000 работници

РАБОТАТА ИМ СТОИ СО МЕСЕЦИ: Нив им требаат 150.000 работници

17 Септември, 2018

Германска фирма „лови“ работници, само за сместување 850 евра

Германска фирма „лови“ работници, само за сместување 850 евра

17 Септември, 2018

Македонец од Канада даде 100.000 долари за „Бојкотирам“

Македонец од Канада даде 100.000 долари за „Бојкотирам“

17 Септември, 2018

ВРЕДНИ ПОУКИ: Најбогатиот човек на светот ви дава бесплатни совети

ВРЕДНИ ПОУКИ: Најбогатиот човек на светот ви дава бесплатни совети

16 Септември, 2018

Ќе има и нови закони: Како до поефикасни инвестициски фондови

Ќе има и нови закони: Како до поефикасни инвестициски фондови

14 Септември, 2018

Колку акции купи Мукаетов во Алкалоид

Колку акции купи Мукаетов во Алкалоид

13 Септември, 2018

Сања Лукаревска за казните е-даночни пријави: Да зборуваме за убави работи

Сања Лукаревска за казните е-даночни пријави: Да зборуваме за убави работи

13 Септември, 2018