16 Декември, 2018
0.2956
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

Агробизнис

МЗШВ: Во транспарентна и законска дисциплинска постапка е утврден основот за носењето на Решение за престанокот на работниот однос на државниот советник

МЗШВ: Во транспарентна и законска дисциплинска постапка е утврден основот за носењето на Решение за престанокот на работниот однос на државниот советник

14 Декември, 2018

Шест овошки кои носат топ заработка

Шест овошки кои носат топ заработка

12 Декември, 2018

АЛТЕРНАТИВЕН НАЧИН НА ЗАРАБОТКА: Ова е најскапиот зачин во светот а оваа земја почна нагло да го произведува

АЛТЕРНАТИВЕН НАЧИН НА ЗАРАБОТКА: Ова е најскапиот зачин во светот а оваа земја почна нагло да го произведува

12 Декември, 2018

МЗШВ: Промена во цената има само на еден тип на леб, ќе се интервенира доколку дојде до пораст на цените и на останатите типови леб

МЗШВ: Промена во цената има само на еден тип на леб, ќе се интервенира доколку дојде до пораст на цените и на останатите типови леб

05 Декември, 2018

Владата се уште ја тестира „зелената“ нафта

Владата се уште ја тестира „зелената“ нафта

05 Декември, 2018

ФАО ја зголемува поддршката за македонското земјоделство, преку четири нови регионални проекти во вредност од 1,5 милиони долари

ФАО ја зголемува поддршката за македонското земјоделство, преку четири нови регионални проекти во вредност од 1,5 милиони долари

04 Декември, 2018

Николовски: Ја подобруваме бизнис климата во агро-секторот, 2019-та ќе биде година на економијата

Николовски: Ја подобруваме бизнис климата во агро-секторот, 2019-та ќе биде година на економијата

28 Ноември, 2018

РЕЦЕПТ ЗА ЕДЕН УСПЕХ

РЕЦЕПТ ЗА ЕДЕН УСПЕХ

27 Ноември, 2018

Маката ги натера ресенчани да ги нудат јаболката дури и на Фејсбук

Маката ги натера ресенчани да ги нудат јаболката дури и на Фејсбук

22 Ноември, 2018

Нов закон за Фитофармација - се унапредува процесот на заштита на производите  и употребата на пестиди

Нов закон за Фитофармација - се унапредува процесот на заштита на производите и употребата на пестиди

21 Ноември, 2018

Започна откупот на тутунот, годинава поголем број на склучени договори и издадени евидентни листови

Започна откупот на тутунот, годинава поголем број на склучени договори и издадени евидентни листови

19 Ноември, 2018

Почнал скромно, а денес има плантажа со црна рибизла од која произведува сок

Почнал скромно, а денес има плантажа со црна рибизла од која произведува сок

19 Ноември, 2018

За една година од ИПАРД македонските земјоделци добиле поддршка од 17,6 милиони евра

За една година од ИПАРД македонските земјоделци добиле поддршка од 17,6 милиони евра

18 Ноември, 2018

Голем интерес кај младите земјоделци за помош од државата

Голем интерес кај младите земјоделци за помош од државата

15 Ноември, 2018

БОЛНА РЕАЛНОСТ: Ресенските индустриски јаболка ги откупуваат по еден денар за килограм!

БОЛНА РЕАЛНОСТ: Ресенските индустриски јаболка ги откупуваат по еден денар за килограм!

13 Ноември, 2018

Бела тартуфи продадена за рекордни 85.000 евра

Бела тартуфи продадена за рекордни 85.000 евра

12 Ноември, 2018

Почна аплицирањето за финансиска поддршка за произведено и предадено грозје

Почна аплицирањето за финансиска поддршка за произведено и предадено грозје

06 Ноември, 2018

Ниската цена на јаболкото ќе ги извади овоштарите на протести

Ниската цена на јаболкото ќе ги извади овоштарите на протести

06 Ноември, 2018