01 Февруари, 2023
0.2151

Економија

АРТАН ГРУБИ ОБЈАВИ ВАЖНА ВЕСТ: Италијанската ИРД денеска доставила банкарска гаранција, Бехтел и Енка почнува да гради на Коридор 8

АРТАН ГРУБИ ОБЈАВИ ВАЖНА ВЕСТ: Италијанската ИРД денеска доставила банкарска гаранција, Бехтел и Енка почнува да гради на Коридор 8

31 Јануари, 2023

ЗЕМЈАВА СЕГА ПЛАЌА ГАС ПО 98 ЕВРА ЗА МЕГАВАТЧАС, А НА БЕРЗИТЕ Е 60 ЕВРА - Ковачевски уверува дека така нашите граѓани се штителе од нагло поскапување

ЗЕМЈАВА СЕГА ПЛАЌА ГАС ПО 98 ЕВРА ЗА МЕГАВАТЧАС, А НА БЕРЗИТЕ Е 60 ЕВРА - Ковачевски уверува дека така нашите граѓани се штителе од нагло поскапување

31 Јануари, 2023

Лани државата за 17 отсто ги зголемила приходите од даноци

Лани државата за 17 отсто ги зголемила приходите од даноци

31 Јануари, 2023

НОВ БРАН ПРОТЕСТИ ЈА ПАРАЛИЗИРАА ФРАНЦИЈА: Училиштата затворени, сообраќајот во застој

НОВ БРАН ПРОТЕСТИ ЈА ПАРАЛИЗИРАА ФРАНЦИЈА: Училиштата затворени, сообраќајот во застој

31 Јануари, 2023

Анѓушев: Од мај продажба на електрична енергија за извоз

Анѓушев: Од мај продажба на електрична енергија за извоз

31 Јануари, 2023

ПЕНЗИСКИОТ ФОНД НА НОРВЕШКА ДОЖИВЕА НАЈГОЛЕМА ЗАГУБА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ: Помалку има дури 152 милијарди евра

ПЕНЗИСКИОТ ФОНД НА НОРВЕШКА ДОЖИВЕА НАЈГОЛЕМА ЗАГУБА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ: Помалку има дури 152 милијарди евра

31 Јануари, 2023

Бектеши открива: Гасот доаѓа од Турција и Грција

Бектеши открива: Гасот доаѓа од Турција и Грција

31 Јануари, 2023

Официјално: Над 10.000 Македонци лани работеле како странци во Хрватска

Официјално: Над 10.000 Македонци лани работеле како странци во Хрватска

31 Јануари, 2023

За колку се намали вредност на рубљата во однос на доларот?

За колку се намали вредност на рубљата во однос на доларот?

31 Јануари, 2023

ПОТРЕБНИ СЕ И ВО ЈАВЕН И ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР: Оваа професија станува популарна

ПОТРЕБНИ СЕ И ВО ЈАВЕН И ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР: Оваа професија станува популарна

31 Јануари, 2023

Прогнозите на ММФ контрадикторни: „Очекувајте го неочекуваното“, а оваа земја дефинитивно оди во рецесија

Прогнозите на ММФ контрадикторни: „Очекувајте го неочекуваното“, а оваа земја дефинитивно оди во рецесија

31 Јануари, 2023

Дали Германија ќе влезе во рецесија?

Дали Германија ќе влезе во рецесија?

31 Јануари, 2023

КОЈ ИЗВИСИ ЗА РЕГРЕСОТ ЗА ГОДИШЕН ОДМОР ЗА МИНАТАТА ГОДИНА - до Трудовиот инспекторат стигнале претставки за 110 фирми, трудовите инспектори на терен

КОЈ ИЗВИСИ ЗА РЕГРЕСОТ ЗА ГОДИШЕН ОДМОР ЗА МИНАТАТА ГОДИНА - до Трудовиот инспекторат стигнале претставки за 110 фирми, трудовите инспектори на терен

31 Јануари, 2023

Кој ќе лапне бизнис со струја во индустриските зони?

Кој ќе лапне бизнис со струја во индустриските зони?

31 Јануари, 2023

ПЕТ ПРАШАЊА ДО ВЛАДАТА ПО ПОВОД ГОДИШНИНАТА

ПЕТ ПРАШАЊА ДО ВЛАДАТА ПО ПОВОД ГОДИШНИНАТА

30 Јануари, 2023

ВОЗАЧИ ОД ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ: Дизелот повторно го претрка бензинот

ВОЗАЧИ ОД ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ: Дизелот повторно го претрка бензинот

30 Јануари, 2023

Ковачевски: Покачивме плати и пензии, растат инвестициите, платите одат кај граѓаните!

Ковачевски: Покачивме плати и пензии, растат инвестициите, платите одат кај граѓаните!

30 Јануари, 2023

ЕДЕН ГАЗДА И ДИРЕКТОРОТ НА НЕГОВАТА ФИРМА ПЛАТИЛЕ ГЛОБА ОД 3.500 ЕВРА - не правеле обуки за безбедна работа, има и повреден работник

ЕДЕН ГАЗДА И ДИРЕКТОРОТ НА НЕГОВАТА ФИРМА ПЛАТИЛЕ ГЛОБА ОД 3.500 ЕВРА - не правеле обуки за безбедна работа, има и повреден работник

30 Јануари, 2023