22 Јуни, 2018
0.3535
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Колумни

Русија најавува тензии во Македонија

Русија најавува тензии во Македонија

22 Јуни, 2018

ЕФТИНА НАфТА – ПОГОЛЕМО ЗАГАДУВАЊЕ

ЕФТИНА НАфТА – ПОГОЛЕМО ЗАГАДУВАЊЕ

22 Јуни, 2018

Време ли е за оптимизам: Што очекувам од членството во ЕУ

Време ли е за оптимизам: Што очекувам од членството во ЕУ

22 Јуни, 2018

Кој ќе влезе во НАТО и ќе ги започне преговорите со ЕУ, ако не прешкртаат како Република Македонија?

Кој ќе влезе во НАТО и ќе ги започне преговорите со ЕУ, ако не прешкртаат како Република Македонија?

11 Јуни, 2018

Директно со Путин-популизам по нарачка

Директно со Путин-популизам по нарачка

08 Јуни, 2018

Алал да им е, треба на нив да се угледаат

Алал да им е, треба на нив да се угледаат

04 Јуни, 2018

ЗЕМЈАТА КАКО ПРОИЗВОДЕН ФАКТОР И НЕЈЗИНОТО ВЛИЈАНИЕ ВРЗ  СОЗДАВАЊЕ НА ДОХОД ВО ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

ЗЕМЈАТА КАКО ПРОИЗВОДЕН ФАКТОР И НЕЈЗИНОТО ВЛИЈАНИЕ ВРЗ СОЗДАВАЊЕ НА ДОХОД ВО ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

03 Јуни, 2018

Бугарите трчаат на бацирака кај Путин

Бугарите трчаат на бацирака кај Путин

01 Јуни, 2018

МАНУ да го редефинира поимот проституција

МАНУ да го редефинира поимот проституција

29 Мај, 2018

Путин не може да биде изолиран, а Макрон учи лидерство

Путин не може да биде изолиран, а Макрон учи лидерство

26 Мај, 2018

Херои и Анти-херои

Херои и Анти-херои

22 Мај, 2018

Малку по малку, колку да не боли, се до балчак

Малку по малку, колку да не боли, се до балчак

20 Мај, 2018

„Американската држава Македонија“

„Американската држава Македонија“

19 Мај, 2018

ДКСК-форма без суштина и без персонални решенија - до кога ?!

ДКСК-форма без суштина и без персонални решенија - до кога ?!

18 Мај, 2018

СТРУКТУРА НА ИЗВОЗОТ И УВОЗОТ НА ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

СТРУКТУРА НА ИЗВОЗОТ И УВОЗОТ НА ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

18 Мај, 2018

Путин 4.0

Путин 4.0

11 Мај, 2018

И Бог да чува и Арпад Штербик да брани не помага, на внатрешен план премиерот и владата туку речи нема за што да се пофалат

И Бог да чува и Арпад Штербик да брани не помага, на внатрешен план премиерот и владата туку речи нема за што да се пофалат

07 Мај, 2018

„Кадифена револуција“ во Ерменија

„Кадифена револуција“ во Ерменија

04 Мај, 2018