30 Јули, 2021
0.3186

Македонија

Мицкоски имал сообраќајка

Мицкоски имал сообраќајка

29 Јули, 2021

ФАКТОР НА ДЕНОТ: „Мини Шенген“ стана „Отворен Балкан“, ќе донесе придобивки за граѓаните на Македонија, Србија и Албанија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: „Мини Шенген“ стана „Отворен Балкан“, ќе донесе придобивки за граѓаните на Македонија, Србија и Албанија

29 Јули, 2021

Гардев вели дека позицијата на Бугарија кон Македонија треба да ја објаснат на западните партнери

Гардев вели дека позицијата на Бугарија кон Македонија треба да ја објаснат на западните партнери

29 Јули, 2021

Вучиќ кажа дека од Македонците бараат само пријателство, не бараат територија, ниту јазик

Вучиќ кажа дека од Македонците бараат само пријателство, не бараат територија, ниту јазик

29 Јули, 2021

Од сопругот украла пари и заминала прво во БиХ, а потоа и во Швајцарија

Од сопругот украла пари и заминала прво во БиХ, а потоа и во Швајцарија

29 Јули, 2021

Апасиев: Македонци има, имало и ќе има без оглед дали политичарите преговараат за тоа како ќе ни се вика јазикот

Апасиев: Македонци има, имало и ќе има без оглед дали политичарите преговараат за тоа како ќе ни се вика јазикот

29 Јули, 2021

ИЗМЕНИТЕ ПОМИНАА ВО СОБРАНИЕ: Има 16 услови врз основа на кои луѓето ќе можат да добијат државјанство

ИЗМЕНИТЕ ПОМИНАА ВО СОБРАНИЕ: Има 16 услови врз основа на кои луѓето ќе можат да добијат државјанство

29 Јули, 2021

Собранието ја изгласа Резолуцијата, утврдени се македонските црвени линии

Собранието ја изгласа Резолуцијата, утврдени се македонските црвени линии

29 Јули, 2021

ДИРЕКТОРОТ НА ФИТР, КОСТА ПЕТРОВ, Е ВО ГИПС - си ги скршил двете раце возејќи велосипед

ДИРЕКТОРОТ НА ФИТР, КОСТА ПЕТРОВ, Е ВО ГИПС - си ги скршил двете раце возејќи велосипед

29 Јули, 2021

Славчо Попоски најавува дека идната недела е можно да имаме температури над 45 степени

Славчо Попоски најавува дека идната недела е можно да имаме температури над 45 степени

29 Јули, 2021

СО НОВО ИМЕ „ОТВОРЕН БАЛКАН“ И СО НОВИ СИЛИ - Заев, Вучиќ и Рама ги потпишаа првите официјални документи за соработка

СО НОВО ИМЕ „ОТВОРЕН БАЛКАН“ И СО НОВИ СИЛИ - Заев, Вучиќ и Рама ги потпишаа првите официјални документи за соработка

29 Јули, 2021

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД, ДЕНЕСКА 54 СЛУЧАИ - нема починати пациенти

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД, ДЕНЕСКА 54 СЛУЧАИ - нема починати пациенти

29 Јули, 2021

СЕ ПОЗДРАВУВАА СО МИНУВАЧИТЕ, А ИМАШЕ И ПО НЕКОЕ СЕЛФИ: Вучиќ се присети дека излегувал во култната „Тропикана“ во 90-тите

СЕ ПОЗДРАВУВАА СО МИНУВАЧИТЕ, А ИМАШЕ И ПО НЕКОЕ СЕЛФИ: Вучиќ се присети дека излегувал во култната „Тропикана“ во 90-тите

29 Јули, 2021

ЕДИ РАМА НА ЕКОНОМСКИОТ ФОРУМ ВО СКОПЈЕ: Зошто да чекаме пред затворени граници како во изминатите 500 години

ЕДИ РАМА НА ЕКОНОМСКИОТ ФОРУМ ВО СКОПЈЕ: Зошто да чекаме пред затворени граници како во изминатите 500 години

29 Јули, 2021

ЗАЕВ СО ПОРАКА ОД ФОРУМОТ: Не можеме да бидеме ништо друго освен членки на ЕУ, но не можеме да чекаме тие да ни ги решат проблемите внатре

ЗАЕВ СО ПОРАКА ОД ФОРУМОТ: Не можеме да бидеме ништо друго освен членки на ЕУ, но не можеме да чекаме тие да ни ги решат проблемите внатре

29 Јули, 2021

ГРАНИЦИ ЌЕ ИМА, НО НЕМА ДА ВАЖАТ ЗА ГРАЃАНИТЕ - српскиот претседател Вучиќ со амбиции за до 2023 година

ГРАНИЦИ ЌЕ ИМА, НО НЕМА ДА ВАЖАТ ЗА ГРАЃАНИТЕ - српскиот претседател Вучиќ со амбиции за до 2023 година

29 Јули, 2021

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ - МВР следи колку брзо возите со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ - МВР следи колку брзо возите со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови

29 Јули, 2021

СИЛУВАЛ 17-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ - гостиварец доби притвор од еден месец

СИЛУВАЛ 17-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ - гостиварец доби притвор од еден месец

29 Јули, 2021